LOSP tiksies ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji šodien,12. aprīlī plkst.13:30 Rīgā, Republikas laukumā 2, 23 stāva zālē tiksies ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli un pārrunās pensionēšanās vecuma paaugstināšanas ietekmi uz lauksaimniecības nozari, kā arī izņēmumu piemērošanu atsevišķām lauksaimniecības profesijām.  

 

Kā zināms lauksaimniecībā ir vairākas profesijas, kurās ir kaitīgi vai īpaši smagi darba apstākļi, piemēram, darbs ar augu aizsardzības līdzekļiem, bet tai pašā laikā ir virkne profesiju, kur darbs nav kaitīgs, bet pensionēties var ievērojami agrāk, piemēram, diplomāti, kuru darbs nav veselībai kaitīgs var pensionēties jau no 55 gadu vecuma.

Lauksaimnieku organizācijas jau ir paudušas neizpratni par valdības lēmumu palielināt pensionēšanās vecumu līdz 65 gadiem, ignorējot iepriekš panāktās vienošanās, valdības solījumus un neņemot vērā katras profesijas specifiku.

Tikšanās laikā LOSP pārstāvji pārrunās pensionēšanās vecuma paaugstināšanas ietekmi uz lauksaimniecības nozari, nodarbinātību laukos un lauku attīstību kopumā, kā arī lūgs Labklājības ministriju sagatavot sarakstu ar lauksaimniecības profesijām, kurās ir smagi vai kaitīgi darba apstākļi, kur pensionēšanās vecums būtu ievērojami jāsamazina.