LOSP: Petīcija un paraksti ceļā uz Eiropas Parlamentu

LOSP valdes priekšsēdētājs E.Treibergs paraksta Petīcijas parakstu lapas pirms sūtīšanas uz Briseli

Rīt, 28.jūnijā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes loceklis un Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) loceklis Armands Krauze rīt, pirms Eiropas Savienības (ES) samita kopā ar Igaunijas un Lietuvas pārstāvjiem tiksies ar Eiropas Parlamenta (EP) prezidentu Martinu Šulcu ( Martin Schulz), kuram  nodos Latvijas iedzīvotāju parakstīto petīciju (aicinājumu) ES institūcijām „Par godīgu attieksmi pret Baltijas valstu lauksaimniekiem Eiropas Komisijas tiesību aktos par Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2013. gada”.
 

Kopīgā Baltijas valstu petīcija (aicinājums) kopā ir apstiprināta ar aptuveni 60 000 parakstiem, kuri rīt tiks iesniegti EP atbildīgajām amatpersonām. Latvijas pozīcija un prasība joprojām ir, ka ES tiešmaksājumi Latvijai nedrīkst būt mazāki par 80% no ES vidējā tiešmaksājumu apmēra un šī ir prasība no kuras nedrīkstam atkāpties, neskatoties uz to, ka uz doto brīdi EP piedāvājums Latvijas lauksaimniekiem ir  tiešmaksājumu apmēra izlīdzinājums līdz 65% no ES vidējā līmeņa.

Armands Krauze: “Par petīciju parakstījās lielie un mazie zemnieki, lauku iedzīvotāji, skolotāji, mediķi, vides organizāciju pārstāvji un daudzi, jo dauzi citi ar lauksaimniecību nesaistīti cilvēki. Mēs lauksaimnieki par to esam gandarīti, jo jūtam, ka cīņā neesam vieni un iedzīvotāji mūs atbalsta. Latvijas lauksaimnieki spēj saražot gan kvalitatīvus produktus, gan arī rūpēties par vides tīrību, lauku apdzīvotību, lai jebkurš Latvijas iedzīvotājs varētu baudīt zemnieku sagādātos labumus un skaistas Latvijas ainavas. Es ceru arī, ka arī politiķi pārstāvot Latviju Briselē nepiekāpsies un mūsu zemnieki saņems 80% no ES vidējiem tiešmaksājumiem.”

Savāktie paraksti ir pierādījums, ka sabiedrībai nav vienaldzīga situācija lauksaimniecībā, jo tiešo maksājumu izlīdzināšana uzlabos ne tikai konkrēto maksājumu saņēmēju situāciju, bet kopīgi atsauksies arī uz  lauku iedzīvotājiem, lauku apdzīvotību, lielākām algām un pieejamākiem vietējiem produktiem.  Tāpēc  lauksaimnieku organizācijas neatkāpsies no izvirzītājām prasībām un turpinās kopējo cīņu, pierādot, ka ir jāpieliek punkts Baltijas valstu lauksaimnieku nevienlīdzīgajai situācijai uz pārējo ES dalībvalstu fona.

Kā jau informēts, rīt pēcpusdien Baltijas lauksaimnieki un lauksaimnieku organizāciju pārstāvji Briselē, pie Eiropadomes ēkas, Šūmaņa apļa apkaimē pulcēsies uz miermīlīgu demonstrāciju, pievēršot savu uzmanību, paudīs savu attieksmi. No Latvijas puses demonstrācijā piedalīsies Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP), Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) un Zemnieku saeimas pārstāvji (ZSA) pārstāvji.