Ātrās saites

LOSP dodas rūpnīcu apskatē

LOSP 8.oktobrī devās apskates braucienā uz Iecavas bioetanola rūpnīcu un biodīzeļdegvielas kompleksu "Bio-Venta"- Ventspilī.

___________________________

Uzņēmums Jaunpagasts Plus dibināts 1997. gadā uz Iecavas un Jaunpagasta etanola rūpnīcu, kā arī uz alkohola ražošanas ceha „Avoti”, bāzes. Uzņēmuma pamatdarbības virzieni: • bioetanola un augstvērtīga pārtikas spirta ražošana no graudiem; • alkoholisko dzērienu ražošana; • lopbarības piedevu ražošana lauksaimniekiem uz ražošanas blakusproduktu bāzes. Ražošanas jaudas izvietotas divās rūpnīcās – Jaunpagastā Talsu rajonā un Iecavā Bauskas rajonā.

__________________________

Šobrīd SIA "Bio-Venta" ir lielākā biodīzeļdegvielas ražotne Baltijas valstīs, kur kopējās investīcijas sasniedz 77.72 miljoni EUR. Ražotnes komplekss sastāv no rapšu sēklu un rapšu raušu uzglabāšanas un pārkraušanas kompleksa, rapšu eļļas presēšanas ceha, biodīzeļdegvielas ražošanas ceha un biodīzeļdegvielas pārkraušanas kompleksa. Biodīzeļdegvielas ražošanas jaudas ir 100000 t/gadā, bet rapšu eļļas ražošanas jaudas ir 35000 t/gadā.