Ātrās saites

14. septembrī Rīgā norisināsies vērienīgs pasākums Lauki ienāk pilsētā


Nodibinājums Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai, Rīgas dome un Zemkopības ministrija 2013. gada 14. septembrī aicina interesentus – pilsētas iedzīvotājus un viesus – piedalīties pasākumā Lauki ienāk pilsētā, kāds Rīgas vēsturē līdz šim nav bijis. Pasākums notiks Spīķeru kvartālā (Maskavas ielā 4, Rīgā) un Krasta ielā no Dzelzceļa tilta līdz Turgeņeva ielai, sākums pulksten 10.00.
Pasākuma mērķis ir popularizēt lauksaimniecības nozari un lauku vidi, Latvijas izcelsmes produktus, pakalpojumus un izglītību, īpašu uzmanību pievēršot bērnu un jauniešu iesaistīšanai un izglītošanai. „Uzskatām, ka lauku vides radīšana Rīgā vienlaikus ir gan uzdrīkstēšanās, gan arī izaicinājums. Tāpēc mēs sadarbībā ar valsts institūcijām, izglītības iestādēm, lauksaimniecības nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem pasākuma apmeklētājiem centīsimies radīt interesi un izpratni par dzīvi un darbu laukos. Tāpat informēsim par zemkopības, zivsaimniecības un lauku attīstības iespējām un tehnoloģijām, to daudzveidību, tradicionālu un netradicionālu saimniekošanu,” stāsta nodibinājuma Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš.
„Kampaņas Lauki ienāk pilsētā organizatori un dalībnieki patiesi priecāsies par ikviena Latvijas iedzīvotāja dalību šajā pasākumā. Esam pārliecināti, ka šis pasākums ļaus visiem labāk iepazīt Latviju. Lauksaimnieki ienāks Rīgā ar Latvijai raksturīgajām smaržām un garšām, mājdzīvniekiem un mājputniem, lauksaimniecības nozaru dižošanos, kā arī ar spēlēm un konkursiem visām paaudzēm, kas ļaus pasākuma apmeklētājiem izjust lauku burvību. Šajā pasākumā ikviens varēs atrast savām interesēm piemērotas lietas un nodarbes,” par pasākuma norisi informē R.Krastiņš.
Pasākuma programma:
10:00–20:00    Pasākuma norise – nozaru prezentācijas un tirdzniecība
11:00            Pasākuma atklāšana
Nozaru dižošanās stundas ar mākslinieciskajām programmām:
12:00            Graudkopība
13:00            Bioloģiskā saimniekošana, biškopība un pirts lietas
14:00            Mežsaimniecība
15:00            Lopkopība
16:00            Dārzkopība

17:00            Izglītība, tehnoloģijas, jaunie un modernie saimnieki
18:00            Zivsaimniecība
19:00            Pasākuma noslēgums

Pasākums noritēs Eiropas Komisijas projekta CAP: Back to Countryside (AGRI-2013-0086) aktivitātes Lauki ienāk pilsētā ietvaros. Kopš 2013. gada aprīļa Lauku sēta viesojusies Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Jelgavā. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar partneriem: Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Zemkopības ministrija, nodibinājums Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai, biedrības Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Zemnieku Saeima.
 

Papildu informācija:

Rihards Krastiņš, Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai valdes priekšsēdētājs: +371 26128855.

Ilze Vārpiņa, Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai projektu vadītāja: +371 28611555, e-pasts: flla@flla.lv.

Ilvita Švāne: LLU Mūžizglītības centra vadītāja, projekta CAP: Back to Countryside projekta vadītāja: +37129128598, e-pasts: ilvita.svane@llu.lv.

Mājas lapa: www.laukiienakpilseta.lv.