Ātrās saites

Atgādinām - Lauki ienāks Rīgā - 14.septembris!

14.septembrī no plkst. 10.00 – 20.00 Spīķeru kvartālā (Maskavas ielā 4, Rīgā) un Krasta ielā no Dzelzceļa tilta līdz Turgeņeva ielai aicinam visus interesentus – pilsētas iedzīvotājus un viesus piedalīties pasākumā Lauki ienāk pilsētā, kurā ikviens varēs izjust lauku klātbūtni, izprast un iepazīties ar lauksaimniecības lomu ikdienā.

Informatīvās kampaņas mērķis ir popularizēt lauksaimniecības lomu un neatsveramo nozīmi visas sabiedrības labā, tajā skaitā, bērniem un jauniešiem veidot izpratni par lauksaimniecības produktu daudzveidību un plašo produktu klāstu, ko ikviens lieto ikdienā, bet neaizdomājas, ka visa pirmsākums ir lauku sēta, saimniecība un lauku vide.

Pasākumi „KLP - Lauki ienāk pilsētā” notika Latvijas lielākajās pilsētās katrā vēsturiskajā novadā. Līdz šim pasākumi jau ir notikuši Liepājā, Daugavpilī un Valmierā un Jelgavā. Tagad ar Latvijai raksturīgiem mājlopiem un mājputniem, lauksaimniecības nozares dižošanos, spēlēm un konkursiem lauksaimniecības nozari popularizēsim Rīgā.

Ar detalizētu pasākuma programmu var iepazīties mājas lapā: www.laukiienakpilseta.lv

Pasākums noritēs Eiropas Komisijas projekta CAP: Back to Countryside (AGRI-2013-0086) aktivitātes Lauki ienāk pilsētā ietvaros. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar partneriem: Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Zemkopības ministrija, nodibinājums Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai, biedrības Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Zemnieku saeima.

Uz tikšanos Rīgā!

Kopējā lauksaimniecības politika – KLP – ir būtisks instruments, kas attiecas uz ikvienu Eiropas Savienības (ES) lauksaimnieku un uz ikvienu pārtikas produktu patērētāju, bet projekta ietvaros īpašu uzmanību vēlamies pievērst jauniešu auditorijai, uzsverot lauksaimniecības nozīmi ikviena dzīvē, akcentējot lauku teritorijas attīstību nākotnē un tās ietekmi uz pilsētu iedzīvotājiem – garantēt veselīgas un kvalitatīvas pārtikas nodrošināšanu. KLP mērķis ir nodrošināt ES pašapgādi ar pārtiku par pieņemamām cenām, veicināt Eiropas lauksaimniecības konkurētspēju un izveidot vienotu lauku attīstības politiku.