Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

2018. gada dižāko projektu apkopojums

Publicēts: 20.03.2019

LEADER Dižprojekts ir konkurss, kuru iniciējusi un administrē biedrība „Latvijas Lauku forums”. Kopš 2009. gada vietējās rīcības grupas tiek aicinātas izvirzīt „dižprojektu” - vietējo iniciatīvas projektu, kas realizēts VRG darbības teritorijā ar LEADER ELFLA vai EZF fonda atbalstu un kas ir teritorijas lepnums un aktīvo ļaužu darbības apliecinājums. Konkursa mērķis ir popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER finansējuma atbalstītiem projektiem.

Lauksaimniecības, mežsaimniecības, pārtikas ražošanas vieta tautsaimniecībā un klimata pārmaiņu mazināšanā

Publicēts: 19.03.2019

20.martā plkst.12:30, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.Uz sapulci esam aicinājuši Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieku Dzintaru Kauliņu, kurš informēs par Nacionālo enerģētikas un klimata plāna (NEKP) 2021.-2030.gadam projektu, kā arī sniegs atbildes uz lauksaimnieku jautājumiem.

27. martā Talsos Kurzemes lauksaimnieki un lauku iedzīvotāji aicināti uz konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!”

Publicēts: 19.03.2019

Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina Kurzemes lauksaimniekus, uzņēmējus un iedzīvotājus apmeklēt konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!” Konference notiks 27. martā, trešdienā, Talsu tautas namā Lielajā ielā 19/21. Konferences sākums plkst. 11:00.

Jaunā lauksaimniecības politika – laba augsne bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai

Publicēts: 15.03.2019

«Lai mēs spētu no senčiem saņemto vides kvalitāti nodrošināt šodien un nodot nākamajām paaudzēm, nepieciešami veiksmīgi bioloģiskās produkcijas ražotāji, kas strādā ne tikai mazajā Latvijas tirgū, bet skatās arī uz Eiropas un globālo tirgu,» tā biedrības Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) rīkotajā konferencē «Kopējā lauksaimniecības politika pēc 2020. gada» 14. martā uzsvēra zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards Briselē tiksies ar vairākiem ES komisāriem

Publicēts: 15.03.2019

Pirmdien, 18. martā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē (Beļģijā), kur dalībvalstu ministri turpinās diskutēt par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas paketi pēc 2020. gada, kā arī ES Bioekonomikas stratēģiju.

Apstiprinātas prasības lauksaimniecības dzīvnieku ciltsdarba speciālistiem

Publicēts: 12.03.2019

Valdība otrdien, 12. martā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotās prasības personām, kuras vērtē lauksaimniecības dzīvniekus, veic snieguma pārbaudi un pārraudzību, kā arī veic mākslīgo apsēklošanu un olšūnu un embriju transplantāciju.Jaunie noteikumi noteic šo personu izglītības un profesionālās kvalifikācijas prasības, apmācības kārtību, kā arī attiecīgo sertifikātu un nepieciešamo apliecību izsniegšanas, apturēšanas, anulēšanas un atsaukšanas kārtību.

Kur Jūs šogad uzzinājāt par traktortehnikas un tās piekabju valsts tehniskās apskates izbraukuma grafiku?

Publicēts: 12.03.2019

ZM ekspresaptauja: Kur Jūs šogad uzzinājāt par traktortehnikas un tās piekabju valsts tehniskās apskates izbraukuma grafiku?Sniedz atbildi, šeit: https://www.zm.gov.lv/valsts-tehniska-uzraudziba/aptaujas/kur-jus-sogad-uzzinajat-par-traktortehnikas-un-tas-piekabju-valsts-teh?id=225

Biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” biedru kopsapulce 2019

Publicēts: 12.03.2019

Šī gada 14. martā Berģu kultūras namā notiks biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” (LBLA) ikgadējā biedru kopsapulce. Sapulces pirmajā daļā konference „Kopējā lauksaimniecības politika pēc 2020. gada”, kuru atklās zemkopības ministrs Kaspars Gerhards. Pēc konferences atskatīsimies uz paveikto 2018. gadā un iepazīstināsim ar biedrības darbības plānu 2019. gadam.

Plūdu risku samazināšanai turpina atjaunot un pārbūvēt polderu sūkņu stacijas, aizsargdambjus un valsts nozīmes ūdensnotekas

Publicēts: 11.03.2019

VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ), investējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta līdzekļus, kas 2014.-2020. gada plānošanas periodā paredzēti meliorācijas infrastruktūras atjaunošanai, arī 2019. gadā turpina īstenot plūdu risku lauku teritorijās samazināšanai paredzētos darbus – valstij piederošu hidrotehnisko būvju atjaunošanu un pārbūvi, kā arī valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošanas projektu īstenošanu.

LLF un Forum Synergies izstrādātā apmaiņas programmai jauniešiem Ilgtspējīgas lauku attīstības veicināšanai!

Publicēts: 11.03.2019

LLF un Forum Synergies izstrādātā apmaiņas programmai jauniešiem Ilgtspējīgas lauku attīstības veicināšanai!Tiek meklētas gan organizācijas, gan uzņēmēji, kas darbojas ar mērķi veicināt ilgtspējīgu lauku attīstību,kā arī jaunieši līdz 30 gadu vecumam (ieskaitot) ar vēlmi un/vai pieredzi ilgtspējīgas lauku attīstības jautājumos.FS Scholarship 2019 periods sāksies Aprīlī un noslēgsies Novembrī ar iespēju dalībniekiem piedalīties Eiropas Lauku Parlamentā un Eiropas Lauku Jauniešu Parlamentā.