Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

LAD aktīvi izmaksā platību maksājumus

Publicēts: 08.12.2017

Ņemot vērā šā gada slikto situāciju lauksaimniecībā, ko radījuši ilgstošie lieti visā Latvijas teritorijā, Lauku atbalsta dienests aktīvi strādā, lai pēc iespējas ātrāk izmaksātu platību maksājumus klientiem. Līdz novembra beigām tika izmaksāti Vienotā platību maksājuma un Maksājuma apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi (ADSI) avansi 140 miljonu eiro apmērā, tos saņēma gandrīz 50 tūkstoši klientu.

Vienojas par priekšlikumu izstrādi darbaspēka trūkuma novēršanai

Publicēts: 08.12.2017

Ceturtdien, 2017. gada 7. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vadīja Pārtikas nozares padomes sēdi, kurā pārtikas uzņēmēji sprieda par darbaspēka trūkuma novēršanu pārtikas ražošanā un meklēja iespējamos risinājumus darbaspēka nodrošināšanai. 

Atbalstīs lauku tūrisma mārketinga pasākumu īstenošanu

Publicēts: 05.12.2017

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumus valsts un ES atbalsta piešķiršanai pasākuma „Sadarbība” ar lauku tūrismu saistītu pakalpojumu attīstības apakšpasākumā, ko valdība otrdien, 28. novembrī, apstiprināja. Atbalsta pretendenti var būt sadarbības grupas, kuras veido mazie ekonomikas dalībnieki jeb sadarbības partneri, kas sniedz ar lauku tūrismu saistītus pakalpojumus.

Dīzeļdegviela lauksaimniekiem

Publicēts: 05.12.2017

Lauku atbalsta dienests informē, ka lauksaimniekiem piešķirts atlikušais no akcīzes nodokļa atbrīvotais dīzeļdegvielas apjoms. Dīzeļdegviela tiek piešķirta lauksaimniekiem izmantošanai tikai lauksaimniecības tehnikā– traktortehnikā un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, kā arī kravas pašpārvadājumiem.

Izdevumu “Latvijas Lopkopis” un “Lauku Lapa” abonēšana

Publicēts: 24.11.2017

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina abonēt tā Apgādā sagatavotos izdevumus “Lauku Lapa” un “Latvijas Lopkopis”.

30. novembrī beidzas "Sezonas laukstrādnieku" periods

Publicēts: 24.11.2017

Lauku atbalsta dienests atgādina, ka no 1.aprīļa līdz 30.novembrim  

No 2018. gada vairākas izmaiņas zaļināšanas nosacījumos

Publicēts: 24.11.2017

Lauksaimniekiem, kam ir 15 ha vai lielāka saimniecības aramzeme, platībā, kas atbilst 5% aramzemes, no 2018. gada 1. janvāra būs jāizpilda vairākas prasības ekoloģiski nozīmīgas platības (ENP) izveidē.

Valsts prezidents Rīgas pilī pasniedz augstākos valsts apbalvojumus

Publicēts: 22.11.2017

Ar Atzinības krusta III šķiru apbalvota un iecelta par ordeņa komandieri Par ilggadējo, mērķtiecīgo ieguldījumu un panākumiem bagāto darbību augļkopības nozares attīstībā un popularizēšanā, apbalvojumu saņēma:

CFLA izsludina projektu atlasi par ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā

Publicēts: 22.11.2017

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā. Projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā šim mērķim pieejams ERAF finansējums vairāk nekā 34 miljonu eiro apmērā.

Latvijas Zemnieku federācija aicina mazos lauku uzņēmējus uz mācībām Apē

Publicēts: 14.11.2017

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija”, pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros, 2017.gada 27.-28. novembrī brīvdienu mājā “Melderi” (Apes pagasts, Apes novads, LV-4337) organizē mācības „Ģimeņu (mazo) zemnieku saimniecību attīstība, pilnveidojot saimniecisko darbību”.