Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

Pērn Latvijā pieaudzis saražotās lopkopības produkcijas apmērs

Publicēts: 22.03.2018

Informācijas avots: LETA Latvijā pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, pieaudzis saražotās lopkopības produkcijas - gaļas, piena un olu - apmērs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju arī turpmāk vadīs Gustavs Norkārklis- Apsveicam!

Publicēts: 22.03.2018

Rīga, 22.marts, LETA. Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) valdes priekšsēdētāja amatā ceturtdien tās biedru ikgadējā kopsapulcē atkārtoti ievēlēts tās līdzšinējais vadītājs Gustavs Norkārklis, aģentūra LETA uzzināja LBLA. Norkārklis LBLA valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts jau ceturto reizi pēc kārtas.

Uzņēmumiem līdz 25. maijam jāsagatavojas ES jaunajiem datu aizsardzības noteikumiem

Publicēts: 21.03.2018

Informējam, ka ES jaunie datu aizsardzības noteikumi stājas spēkā 2018. gada 25. maijā, un visiem uzņēmumiem ir pienākums tos ievērot. Tas nozīmē, ka daudziem uzņēmumiem būs attiecīgi jāpielāgo sava datu apstrādes prakse, savukārt daudziem MVU varēs piemērot atkāpes.

2018.gada muzeja “Pikšas” apmeklējuma iemesli

Publicēts: 21.03.2018

Latvijas simtgades gaidās Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, ar tipisko Zemgales plašo ainavu un sakopto lauku sētu, īpaši aicina ciemos Zemgales apceļotājus un piedāvā vairākus iemeslus iepazīties ar muzejā esošo krājumu, kā arī piedalīties dažādos ar muzeju saistītos pasākumos.Muzejs “Pikšas” atrodas gandrīz pašā Latvijas vidū, starp Jelgavu un Dobeli, apmēram 70 km attālumā no Rīgas, 19 km no Jelgavas un 17 km attālumā no Dobeles.Izstādes:•    1.janvāris - 31.decembris – foto stāsts par Jaunpils pienotavu;

2018.gada Latvijas Lauksaimniecības muzeja apmeklējuma iemesli

Publicēts: 21.03.2018

Latvijas simtgades gaidās Latvijas Lauksaimniecības muzejs īpaši aicina ciemos Kurzemes apceļotājus un piedāvā vairākus iemeslus iepazīties ar muzejā esošo krājumu, kā arī piedalīties dažādos ar muzeju saistītos pasākumos.Muzejs atrodas Ziemeļkurzemē, Talsos - 113 km attālumā no Rīgas, 76 km no Ventspils un 145 km attālumā no Liepājas.Izstādes:

Meklējam rakstošu cilvēku, kurš vēlas radoši izpausties sagatavojot rakstus par biedrības “Latvijas Jauno zemnieku kluba” biedriem

Publicēts: 19.03.2018

Meklējam rakstošu cilvēku, kurš vēlas radoši izpausties sagatavojot rakstus par biedrības “Latvijas Jauno zemnieku kluba” biedriem.

Aktuālā informācija lauksaimniekiem par ekoloģiski jutīgajiem ilggadīgajiem zālājiem

Publicēts: 15.03.2018

Ekoloģiski jutīgie ilggadīgie zālāji (EJIZ) ir zālāji, kas ir atzīti par ES nozīmes zālāju biotopiem un putnu dzīvotnēm, jo tajos sastopami reti augi un mēdz ligzdot vairāku aizsargājamo sugu putnu. EJIZ vienlaikus ir arī bioloģiski vērtīgs zālājs lauksaimniecības zemē. 

Precizēta ĀCM riska zonu teritorija Latvijā, Lietuvā, Polijā un Čehijā

Publicēts: 13.03.2018

Tā kā ir stājušies spēkā jauni Komisijas Īstenošanas lēmumi, ir precizēta Āfrikas cūku mēra (ĀCM) riska zonu teritorija* Latvijā, Lietuvā un Polijā. Tādēļ valdība otrdien, 13. martā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā.Turpmāk Auces novada Bēnes pagastā būs nevis I, bet II riska zona.Dobeles novada Penkules pagastā turpmāk būs nevis I, bet II riska zona, tādējādi viss Dobeles novads iekļauts II riska zonā.

Valsts izmaksās atbalstu par lietavās cietušajiem sējumiem un stādījumiem

Publicēts: 13.03.2018

13. martā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas nosaka valsts atbalsta piešķiršanas kārtību par lietavās cietušajiem sējumiem un stādījumiem. Lai lauksaimniekiem mazinātu 2017. gada rudens lietavu radītos zaudējumus, par noteiktu kultūraugu sējumiem un stādījumiem no valsts atbalsta 2018. gadā tiks novirzīts 4 427 733 eiro liels finansējums.