Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

Eiropas zinātnieku nakts

Publicēts: 21.09.2018

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR” 28. septembrī notiks pasākums Eiropas zinātnieku nakts.  Laipni ielūdzam! Notikumi zinātniskajā institūtā “BIOR”

Pieejams finansējums pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”

Publicēts: 18.09.2018

No šā gada 2018.gada 18.oktobra līdz 22.novembrim var pieteikties atbalsta saņemšanai trīs investīciju atbalsta pasākumos "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" un "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā".

LOSP: Ikmēneša diskusija par aktualitātēm lauksaimniecībā

Publicēts: 18.09.2018

Rīt, 19.septembrī plkst.12:00, Zemkopības ministrijas 314.telpā notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce. Visa ziņa šeit: http://www.losp.lv/node/5555

Visi cūku sugas dzīvnieki un novietnes ir jāreģistrē LDC

Publicēts: 17.09.2018

Tā kā Latviju skāris Āfrikas cūku mēris (ĀCM) un valstī ir noteikti biodrošības pasākumi, Zemkopības ministrija atgādina, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem* visiem cūku īpašniekiem un turētājiem - arī tad, ja saimniecībā tiek turēta tikai viena cūka - ir jāreģistrē Lauksaimniecības datu centrā (LDC) gan ganāmpulks, gan novietne, un jāsniedz informācija par cūku pārvietošanu.

LAD atgādina, ka 15. septembris ir pēdējais datums, kad:

Publicēts: 14.09.2018

jānogana vai jānopļauj un jānovāc zālāji, kas atzīti par bioloģiski vērtīgiem (BVZ) vai ES nozīmes zālāju biotopiem vai putnu dzīvotnēm (ES nozīmes zālāji), kā arī zālāji, ko izmanto biškopībā nektāra vākšanai vai ārstniecības augu vākšanai

Praktiskas apmācības briežu ganāmpulku pārraugiem "Briežu fiksācija ķertuvē bez tieša kontakta (no augšas), ragu griešana".

Publicēts: 13.09.2018

Biedrība "Bioloģisko lauksaimnieku un savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija" organizē praktiskas apmācības briežu ganāmpulku pārraugiem.Temats: "Briežu fiksācija ķertuvē bez tieša kontakta (no augšas), ragu griešana".Laiks: 14.septembrī, sākums plkst.12.00Vieta: safari parks "Zemitāni", "Zemitāni", Iršu pagasts, Kokneses novads.Apmācības vadīs: Dr.Dainis Paeglītis un sertif.vērt./sertif.vet.

Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākumā tiks rīkota grāmatas "Pikšas" prezentācija

Publicēts: 13.09.2018

2018.gada 15.septembrī plkst.12:00 – 15:00 Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšas" tiks aizvadīts Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākums, kura laikā plkst.12:30 muzeja ēkā “Ligzda” tiks rīkota grāmatas "Pikšas" prezentācija.Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākums tiks atklāts muzeja pagalmā ar svinīga karoga pacelšanu, uzrunām un ziedu nolikšana pie K.Ulmaņa pieminekļa. Pasākumā piedalīsies arī folkloras kopa Leimaņi (Dobeles Novadpētniecības muzejs) un būs apskatāma Līvbērzes kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijas Līve izstāde.

Platību maksājumus lauksaimnieki sāks saņemt oktobrī

Publicēts: 13.09.2018

Dienests informē, ka no šā gada 16.oktobra sāks izmaksāt vienotā platību maksājuma un maksājuma par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, avansus. Bioloģisko maksājumu avansus dienests sāks izmaksāt no 1.novembra. Plānots, ka vienotā platību maksājuma avansus oktobrī saņems 85% lauksaimnieku.

Rudens Stādu parāde septembra beigās

Publicēts: 12.09.2018

Aicinām uz dārzkopības sezonas noslēguma pasākumu “Rudens Stādu parāde”, kas notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārzā 22. septembrī no plkst. 9:00-16:00.

Valdība apstiprina izmaiņas traktortehnikas vadītāju apmācību kārtībā

Publicēts: 12.09.2018

11. septembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos MK noteikumus par prasībām komersantiem, izglītības iestādēm un speciālistiem, kuri nodrošina traktortehnikas vadītāju apmācību, par apmācības programmām un kontroles kārtību. Jaunie noteikumi paredz prasības izglītības iestādēm un speciālistiem, kā arī apmācības procesa un tā kontroles kārtību, un arī pāreju no vecās apmācību kārtības uz jauno.