Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

EP apstiprinātos 17,7 miljonus eiro ieguldīs ceļu un meliorācijas infrastruktūras atjaunošanai

Publicēts: 13.11.2018

13. novembrī, Eiropas Parlaments apstiprināja 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai par ilgstošo lietavu izraisītajiem postījumiem 2017. gada vasaras nogalē un rudenī. Šie līdzekļi tiks piešķirti no ES Solidaritātes fonda (ESSF).

Mācības dzīvnieku labturībā un kūtsmēslu apsaimniekošanā 22.-23.novembris

Publicēts: 12.11.2018

Gaļas liellopu audzētāju biedrība 22.-23. novembrī SIA Pērles A.A.J.

Apbalvos nozares pārstāvjus par nozīmīgu ieguldījumu lauksaimniecībā

Publicēts: 12.11.2018

16. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apbalvos nozares pārstāvjus – lauksaimniekus, ekspertus, zinātniekus, mācībspēkus un valsts pārvaldes darbiniekus – par sasniegumiem lauksaimniecībā, meža nozarē, zivsaimniecībā un pārtikas aprites nodrošināšanā, pasniedzot Zemkopības ministrijas (ZM) augstāko apbalvojumu – medaļu “Par centību”, ZM Atzinības rakstu un Zivju fonda Atzinības rakstu.   Pasākums notiks pulksten 12.00 ZM ēkas otrā stāva konferenču zālē (Republikas laukumā 2, Rīgā).  

LOSP: Bulduru Dārzkopības vidusskolā notika dārzkopības speciālistu diskusija par profesionālās izglītības attīstību

Publicēts: 09.11.2018

Novembra sākumā Bulduru Dārzkopības vidusskolā notika sarunas starp izglītības un Dārzkopības nozares speciālistiem ar mērķi apzināt profesionālās izglītības un nozares problēmas, kā arī iespējamos risinājumus, izvirzot kopīgus mērķus izglītības un nozares attīstībā. Visa ziņa pieejama šeit: http://www.losp.lv/node/5626

Veiktas izmaiņas veterinārajās prasībās mājputnu un zaķveidīgo gaļas apritei nelielā daudzumā

Publicēts: 05.11.2018

Valdība pirmdien, 5. novembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām mājputnu un zaķveidīgo gaļas apritei nelielā daudzumā.

Profesionālās pilnveides izglītības programma "AKVAKULTŪRA"

Publicēts: 05.11.2018

Latvijas Lauksaimniecības universitātesMūžizglītības centrsPiedāvā profesionālās pilnveides izglītības  programmuAKVAKULTŪRA

PVD arī nākamgad plāno maksāt medniekiem par nomedītajām meža cūku mātēm

Publicēts: 04.11.2018

LETA. Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas programmu, kurā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par katru nomedīto mežacūku mātīti medniekiem samaksā, plānots turpināt arī nākamgad, aģentūrai LETA pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants.

Sveicam visus lauksaimniecības nozares pārtāvjus ar Valsts apbalvojuma saņemšanu !

Publicēts: 02.11.2018

Ordeņu kapituls 19.oktobrī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolēmis piešķirt Atzinības krustu maizes ceptuves "Lāči" īpašniekam Normundam Skauģim (piešķirta Atzinības krusta III šķira un viņš tiks iecelts par ordeņa komandieri). Tāpat piešķirt Atzinības krusta III šķiru un par ordeņa komandieri iecelt lemts "Lauku ceļotājs" prezidentei Asnātei Ziemelei.

Pērk/ pārdod sienu, salmus ruļļos, skābbarību, skābsienu....

Publicēts: 02.11.2018

Pārdod: Neliela saimniecība pārdod 45 siena ruļļus -  gatavoti saulgriežu periodā. Atrodas Rēzeknes nov., Nautrēnu pagastā.E-pasts:dzeneisi@inbox.lvT: 26548778Ruļļi novesti no lauka, ceļļmalā.