Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

Paredzētas atkāpes augļu un dārzeņu ražotāju organizāciju 2020. gada darbības programmām

Publicēts: 22.09.2020

Valdība otrdien, 22. septembrī, akceptējusi grozījumus augļu un dārzeņu ražotāju organizāciju noteikumos.  Augļu un dārzeņu ražotāju organizāciju patlaban spēkā esošie noteikumi nosaka atkāpes Covid-19 radīto seku mazināšanai 2020. gadā augļu un dārzeņu ražotāju organizācijām. Grozījums noteikumos – atbilstoši ES normatīvajiem aktiem – ražotāju organizācijām paredz nepiemērot darbības fonda maksimālo attiecināmo izmaksu apmēru, kā arī ražotāju organizācijas atzīšanas kritēriju – pārdotās produkcijas minimālo vērtību.

Dārzeņu nedēļa: cik daudz Latvijā audzētos dārzeņus patērējam

Publicēts: 22.09.2020

Jau daudzus gadus mēs dzirdam aicinājumu ēst vietējo un pēc iespējas svaigu no Latvijas laukiem nākušo produkciju.

Savākta teju puse nepieciešamo parakstu PVN samazināšanai svaigai pārtikai

Publicēts: 17.09.2020

Neskatoties uz to, ka Saeima šodien 17.septembrī noraidīja opozīcijas deputātu izstrādātos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz samazināt PVN likmi maizei, pienam un skābpiena produktiem bez piedevām, svaigai gaļai un olām, turpinās sabiedriskā iniciatīva par PVN samazināto likmi pārtikas produktiem portālā manabas.lv. 

2020. gada lauksaimniecības skaitīšana turpinās

Publicēts: 17.09.2020

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir uzsākusi 2020. gada lauksaimniecības skaitīšanas datu vākšanas rudens posmu, kurā turpinās datu vākšanu tiešsaistē un intervijas.

Izmaiņas Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorijā Kurzemē

Publicēts: 16.09.2020

Valdība otrdien, 15. septembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas* Latvijā. 

Zālāju nopļaušanas un novākšanas termiņš lauksaimniekiem pagarināts līdz 15. septembrim

Publicēts: 14.09.2020

Ņemot vērā strauji mainīgos laikapstākļus, arī šogad Zemkopības ministrija ir paredzējusi iespēju lauksaimniekiem, kuri izmanto zālājus lopbarības vajadzībām, līdz 15. septembrim nopļaut un novākt tos zālājus, kurus biežo nokrišņu un lielā mitruma dēļ nebūs iespējams nopļaut un novākt līdz 15. augustam.

Seminārs / darba grupa “SADARBĪBAS VEICINĀŠANA STARP MAZO PĀRTIKAS RAŽOTĀJU UN HORECA SEKTORU”

Publicēts: 11.09.2020

“SADARBĪBAS VEICINĀŠANA STARP MAZO PĀRTIKAS RAŽOTĀJU UN HORECA SEKTORU”Organizators: Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padome (LOSP) sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju "Lauku ceļotājs" un SIA „Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs” projekta “Baltic Sea Food” ietvaros.Dalībnieki: lauksaimnieki, pārtikas ražotāji, mājražotāji un ēdināšanas sektora uzņēmumu  pārstāvji (HORECA).

Lauksaimnieki vienotā platībmaksājuma avansu sāks saņemt no 16. oktobra

Publicēts: 08.09.2020

Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmumu atļaut ES dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, izmaksāt lielāku vienotā platības maksājuma (VPM) un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu. VPM avanss būs par 20% lielāks nekā citus gadus un tiks izmaksāts 70 procentu apmērā, bet bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājums būs 85 procentu apmērā. Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu lauksaimnieku finansiālās grūtības un naudas plūsmas problēmas, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija.   Lauku atbalsta dienests (LAD) pirmās avansa izmaksas veiks no 16. oktobra.

Projekta ATLAS aptauja Latvijas lauksaimniekiem

Publicēts: 29.07.2020

Biedrība “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija”, Dārzkopības institūts un Latvijas Augļkopju asociācija aicina Latvijas lauksaimniekus piedalīties elektroniskajā aptaujā par lauksaimnieku vēlmēm informācijas tehnoloģiju (IT) un robotikas jomās.Aptauja tapusi projekta ATLAS “Sadarbspējas un analīzes sistēma inovatīvai, datu vadītai lauksaimniecībai” ietvaros, kas piedāvās inovatīvus, uz datiem balstītus pakalpojumus lauksaimniecībā, lai ilgtspējīgā veidā palīdzētu uzlabot lauksaimnieku efektivitāti.