Ātrās saites

Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

Iknedēļas infolapa - nozares jaunumi martā!

Publicēts: 24.03.2023

Iknedēļas infolapa ir klāt! Kā nu jau ierasts - atskatīsimies uz paveikto šonedēļ un ieskatīsimies arī nākamās nedēļas plānos!   Atgādinām, ka ziņas ik nedēļu apkopojam kategorijās:   -LOSP aktualitātes;  -LOSP biedru aktualitātes;  -Saistošie dokumenti;  -Institūciju aktualitātes (Zemkopības ministrija, LAD u.c.);  -Lauksaimniecības nozare masu medijos Latvijā un ārvalstīs.  

LOSP piedalījās Lietuvas lauksaimnieku NVO rīkotā piena nozares protestā

Publicēts: 23.03.2023

Šā gada 23.martā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe, kā arī LOSP valdes loceklis, Lauksaimniecības Statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētājs un Latvijas Republikas Saeimas deputāts Kaspars Melnis piedalījās Lietuvas lauksaimnieku NVO (Lietuvos pieno gamintojų asociacija) rīkotā protestā pie Lietuvas Republikas Seima ēkas.

Marta mēneša otrā infolapa jau pieejama!

Publicēts: 17.03.2023

Pavasaris tuvojas lieliem soļiem - atskatīsimies uz paveikto šonedēļ un ieskatīsimies arī nākamās nedēļas plānos!   Atgādinām, ka ziņas ik nedēļu apkopojam kategorijās: - LOSP aktualitātes; - LOSP biedru aktualitātes; - Saistošie dokumenti; - Institūciju aktualitātes (Zemkopības ministrija, LAD u.c.); - Lauksaimniecības nozare masu medijos Latvijā un ārvalstīs.   Aicinām LOSP biedrus ik nedēļu iesūtīt savas aktuālās ziņas publicēšanai infolapā līdz kārtējās nedēļas trešdienas beigām! <

Aizvadīta pirmā LOSP kopsapulce un kārtējā pārstāvju sanāksme

Publicēts: 15.03.2023

Esam aizvadījuši pirmo LOSP kopsapulci un kārtējo pārstāvju sanāksmi - pateicamies visiem, kuri piedalījās klātienē un arī tiešsaistē! Kopsapulcē tika apstiprināts LOSP 2022. gada pārskats un Revidenta ziņojums. Savukārt LOSP pārstāvju sanāksmē ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) tika diskutēts par situāciju ar nodarbinātību un iespējām iesaistīties piedāvātajās NVA apmācībās. Aizvadīta arī diskusija ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde PMLP par viesstrādnieku nodarbinātību lauksaimniecībā.

Jaunā iknedēļas infolapa jau pieejama!

Publicēts: 13.03.2023

Iknedēļas infolapa par 2023.gada marta mēnesi jau ir pieejama tepat mājaslapā, kā arī biedru e-pastos.   Atskatīsimies uz paveikto nedēļas ietvaros un sniedam ieskatu jaunās darba nedēļas plānos!   Atgādinām, ka ziņas ik nedēļu apkopojam kategorijās: LOSP aktualitātes; LOSP biedru aktualitātes; Saistošie dokumenti; Institūciju aktualitātes (Zemkopības ministrija, LAD u.c.); Lauksaimniecības nozare masu medijos Latvijā un ārvalstīs. Aicinām LOSP biedrus ik nedēļu iesūtīt savas aktuā

Turpmāk LOSP iknedēļas infolapa e-pastos un mājaslapā!

Publicēts: 28.02.2023

No 2023.gada februāra LOSP infolapa pārtapusi jaunā veidolā! Turpmāk visi raksti par aizvadīto un nākamo nedēļu būs kompakti pārskatāmi un savienoti ar saiti uz plašāku informāciju - paziņojumu, ziņu, aktualitāti, mediju sižetiem utt.  Visas ziņas ik nedēļu apkoposim kategorijās:

Kooperatīvu atbalsta fondam Vācijā galvenā ir nevis glābšanas, bet gan prevencijas un profilakses funkcija

Publicēts: 27.02.2023

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), turpinot īstenot projektu, kura ietvaros paredzēts izstrādāt vadlīnijas kooperatīvo sabiedrību atbalsta fonda ieviešanai Latvijā, sadarbībā ar projektā iesaistītajiem Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) speciālistiem veic Vācijas pieredzes izpēti šāda fonda izveidē un uzturēšanā, kā arī apzina citas Eiropas valstis, kurās šāda vai līdzīga veida organizācijas darbojas kooperatīvo sabiedrību interesēs.   Lai izprastu Kooperatīvo sabiedrību fonda pamatprincipus, projekta ietvaros jau vairāku

Pārtikas tirgotāji un lauksaimnieki aicina valdību samazināt PVN piena produktiem

Publicēts: 27.02.2023

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA) un Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) tikšanās laikā vienojušās par ciešāku sadarbību Latvijā ražotā piena virzīšanai tirgū, izceļot vietējos piena produktus veikalu plauktos un aicinot valdību krīzes periodā samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) piena produktiem.   LPTA biedri, starp kuriem pārstāvēti tādi mazumtirdzniecības zīmoli kā "Aibe", "Narvesen", "Rimi", "Top!" un LOSP, kas apvieno 54 lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas un ir vadošā piena zemniekus pārstāvošā biedrība, tiekoties

Aicinājums piedalīties Dārzkopības konferencē 2023

Publicēts: 27.02.2023

Dārzkopji jaunu izaicinājumu priekšā! Jau pavisam drīz 2023. gada 10. martā no 10.00 līdz 17.00, Bulduru tehnikumā, Viestura ielā 6, Jūrmala, kur jau vairāk kā simts gadus tiek apmācīti dārznieki, notiks ikgadējā Dārzkopības konference.

LBLA: Latvijā bioloģiski apsaimniekotās zemes platība un bioloģisko ražotāju skaits turpina augt

Publicēts: 22.02.2023

Latvijā 2022. gadā bioloģiskās lauksaimniecības nozare turpinājusi attīstīties gan apsaimniekoto platību, gan operatoru skaita pieauguma ziņā.