Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

Pārdod 100% Limuzīna šķirnes bioloģiski sertificētas telītes

Publicēts: 18.01.2019

Jaunjelgavas novada SIA "Sēļu zeme" pārdod 100% Limuzīna šķirnes bioloģiski sertificētas 10 telītes vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem. Vecāki ievesti no Vācijas. Ganāmpulkā tiek veikta pārraudzība.Ganāmpulka numurs - LV0615946.Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts Nr.

VTUA uzsāk traktoru un to piekabju kontroles uz valsts robežas

Publicēts: 18.01.2019

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA), sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldi, jau ar 2019.gada februāri plāno uzsākt importējamo preču dokumentu un fiziskās kontroles traktoru un to piekabju uzraudzības jomā, t.i., veikt importējamo traktoru dokumentu un fiziskās pārbaudes jau uz valsts robežas.

Lauksaimnieki aicina valdību nākamajā ES plānošanas periodā nodrošināt Latvijai lauku attīstības finansējumu vismaz esošajā līmenī

Publicēts: 17.01.2019

Latvijas lauksaimnieki aicina topošo valdību nākamajā Eiropas Savienības (ES) finanšu plānošanas periodā no 2021. līdz 2027.gadam nodrošināt Latvijas lauku attīstības publisko finansējumu vismaz esošā perioda līmenī, kas ir 1,5 miljardi eiro, aģentūrai LETA pēc tikšanās ar Ministru prezidenta amata kandidātu Krišjāni Kariņu (JV) un potenciālo zemkopības ministra amata kandidātu Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) pauda lauksaimnieku nevalstiskajās organizācijās.

Lauksaimnieku NVO pārstāvji ar Kariņu un Gerhardu diskutē par topošās valdības deklarācijas projektu

Publicēts: 17.01.2019

Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvji šodien Zemkopības ministrijā (ZM) tiksies ar Ministru prezidenta amata kandidātu Krišjāni Kariņu (JV) un potenciālo zemkopības ministra amata kandidātu Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK), lai diskutētu par topošās valdības deklarācijas projektu attiecībā uz lauksaimnieku, mežsaimnieku un pārtikas ražotāju sadaļu, aģentūra LETA uzzināja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē (LOSP).

Zinātniski praktiskā konference „Zemes apsaimniekošana atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības principiem – ilgtspējīgs ieguldījums Latvijas nākotnē”

Publicēts: 16.01.2019

Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju (LBLA) un Sabiedrību „Bioefekts” 7. februārī plkst. 9:30 Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas māja Magnum auditorijā aicina uz zinātnisko konferenci „Zemes apsaimniekošana atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības principiem – ilgtspējīgs ieguldījums Latvijas nākotnē”.

LAD atbildes uz lauksaimnieku organizāciju jautājumiem!

Publicēts: 15.01.2019

LAD atbildes uz lauksaimnieku organizāciju jautājumiem 2019. gada 15.janvāra sanāksmē.Pielikumā:1)  LAD atbildes uz lauksaimnieku organizāciju jautājumiem;2) LAD prezentācija par aktualitātēm!  

2019.gadā lauksaimnieki vairs nesaņems ADSI maksājumu

Publicēts: 15.01.2019

No 2019.gadā lauksaimnieki vairs nesaņems maksājumu apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi (ADSI). Zemkopības ministrija, uzsākot 2014. -2020. plānošanas perioda īstenošanu, šādu lēmumu pieņēma, konsultējoties ar lauksaimnieku organizācijām.

Vēl vari pieteikties: Profesionālās pilnveides izglītības programmu Zirgkopības pamati

Publicēts: 15.01.2019

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centrs piedāvā:Profesionālās pilnveides izglītības programmuZirgkopības pamatiLicences Nr. 3910Kursi sākas 26.01.2019.Norises vietas:  Jelgavas Pils, VMF zirgu klīnika, zirgu staļļos „Mušķi”, “Erceni” u.c.Profesionālās izglītības programmas mērķis:

Izdots informatīvais materials/kalendārs par Integrēto augu aizsardzību!

Publicēts: 14.01.2019

Valsts augu aizsardzības dienests, kā katru gadu izdevis informatīvo materiālu, lai sniegtu atbalstu lauksaimniekiem integrētās augu aizsardzības prasību ievērošanai. Izdevuma- kalendāra formā pakārtota informācja pa mēnešiem saistībā ar augu veseību. Kalendāri pieejami LOSP birojā!  

Tiek izsludināta pieteikšanās 3.kārta piena piegādei skolām

Publicēts: 14.01.2019

LAD informē, ka no 2019.gada 15.janvāra līdz 25.janvārim tiek izsludināta 3.kārta atbalsta saņemšanai skolu programmas piena piegādei izglītības iestādēm 2018./2019. mācību gadā ietvaros. Pieejamais finansējums piena piegādei un izdalei izglītojamiem – 166 730,75 EUR.