Ātrās saites

Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

LOSP aicina sabiedrību pārtikas produktus, preces un izstrādājumus iegādāties no zemniekiem un vietējiem ražotājiem

Publicēts: 25.11.2020

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību institūcijas kā arī uzņēmumus un organizācijas gan ikdienas uzturam, gan sabiedriskajā ēdināšanā iegādāties Latvijā ražotos pārtikas produktus. Vienlaicīgi, tuvojoties svētkiem, LOSP aicina arī citas preces un izstrādājumus iegādāties pie vietējiem ražotājiem, tādā veidā palīdzot uzņēmējiem pārvarēt krīzes situāciju.

Saeimas deputāti ieklausās nozares organizācijās un atbalsta samazināto PVN 5% svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem

Publicēts: 24.11.2020

Šodien, 2020.gada 24.novembrī, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz arī turpmākos trīs gadus piemērot samazināto PVN 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.  Grozījumiem likumā paredz līdz 2023.gada 31.decembrim saglabāta PVN samazinātā likme 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, lai veicinātu augļkopības un dārzeņkopības nozaru attīstību, mazinātu ēnu ekonomiku, palielinātu legālajā tirgū darbojošos komersantu konkurētspēju, kā arī veicinātu svaigu augļu, ogu un dārzeņu patēriņu. 

Nepārdomāts nodoklis sabiedrību iedzīs vēl lielākā nabadzībā

Publicēts: 23.11.2020

Lai nepieļautu mazā biznesa iznīcināšanu, LOSP, biedrība “Lauku ceļotājs” un biedrība “Mazjūras zvejnieki” ir vērsušās Saeimas komisijās un pie politisko partiju frakcijām ar lūgumu nepieļaut nepārdomātu lēmumu pieņemšanu, ieviešot obligāto VSAOI 170 eiro mēnesī. Vienlaikus, biedrības ir lūgušas sniegt atbildes uz sekojošajiem jautājumiem pēc būtības:

Asociācija: Eiropas Savienībā ir sākusies cūkkopības nozares krīze

Publicēts: 20.11.2020

Saistībā ar Covid-19 radītajiem apstākļiem un Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojumu Vācijā Eiropas Savienībā (ES) ir sākusies cūkkopības nozares krīze, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas valdes locekle Dzintra Lejniece.

Zemkopības ministrija arī 2021. gadā īstenos nozīmīgus atbalsta pasākumus lauksaimniekiem

Publicēts: 19.11.2020

Viens no aktuālajiem jautājumiem, kas šobrīd ir svarīgs Latvijas lauksaimniekiem, ir lauksaimniecības zemes iegādes kredītprocentu dzēšana. Saistībā ar 2021. gada valsts budžeta samazinājumu Zemkopības ministrijai (ZM) nav iespējams iekļaut lauksaimniecības zemes iegādes kredītprocentu dzēšanu arī 2021. gada izdevumos, taču ZM ir atradusi risinājumu turpināt kredītprocentu daļēju dzēšanu ilgtermiņa investīciju kredītiem būvniecībai un tehnikas un iekārtu iegādes līzingiem ar Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumu palīdzību.

Latvijas zvejas kuģu īpašniekiem spēkā stāsies jauni zvejnieku nodarbinātības, sadzīves apstākļu un sociālās aizsardzības noteikumi

Publicēts: 17.11.2020

Valdība otrdien, 17. novembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos zvejnieku nodarbināšanas noteikumus. 

Zemkopības nozares klientu ērtībām pieejams jauns nozares e-pakalpojumu portāls

Publicēts: 17.11.2020

Zemkopības ministrija (ZM) nozares klientu ērtībām ir izstrādājusi Klientu e-pakalpojumu portālu “Zemkopības ministrijas Klientu pašapkalpošanās vide”.

Covid-19 pandēmija turpina nelabvēlīgi ietekmēt lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozares, EK jābūt gatavai atbilstoši reaģēt

Publicēts: 13.11.2020

Pirmdien, 16. novembrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālajā videokonferencē, kurā Eiropas Komisija ar dalībvalstīm apspriedīs situāciju lauksaimniecības tirgū, kas saasinājusies kopš Covid-19 pandēmijas sākuma.

Pārskats par 2020. gada lauksaimniecības sezonas laikā veiktajām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudēm

Publicēts: 13.11.2020

Noslēdzoties 2020. gada aktīvajam kultūraugu audzēšanas periodam, Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) apkopota informācija par šosezon veiktajām augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošanas uzraudzības pārbaudēm.

Brīvzemnieku, Alojas un Staiceles pagasta iedzīvotāju un uzņēmēju aizsardzībai no plūdu draudiem atjaunota ūdensnoteka Jogla

Publicēts: 12.11.2020

Valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ), ieguldot Eiropas Reģionālā un attīstība fonda (ERAF) līdzekļus, ir pabeigusi valsts nozīmes ūdensnotekas Jogla atjaunošanu.