Ātrās saites

Lauksaimniecības jaunumi

LOSP regulāri seko līdz jaunumiem un aktivitātēm lauksaimniecības un likumdošanas sektorā. Šajā sadaļā varat apskatīt jaunāko aktuālo informāciju, vai arī kreisajā pusē izvēlēties Jums atbilstošo rakstu grupas vai arhīvu.

Mazie lauksaimnieki 2021. gadā saņems vienreizēju valsts atbalstu līdz 40 procentiem no apstiprinātās ES tiešmaksājumu summas

Publicēts: 12.05.2021

Valdība otrdien, 11. maijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību mazajiem lauksaimniekiem, ko vienreizējā maksājumā 2021. gadā piešķirs mazajiem lauksaimniekiem. 

Uz LAP papildu finansējumu 2021. un 2022. gadam varēs pieteikties jau atbalstītās LEADER vietējās rīcības grupas

Publicēts: 12.05.2021

Valdība otrdien, 11. maijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtību sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju sagatavošanai un īstenošanai, precizējot, ka uz LAP papildu finansējumu plānošanas perioda papildu laikam - 2021. un 2022. gadam - varēs pieteikties jau atbalstītās LEADER vietējās rīcības grupas. 

Konferences “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas” VĒSTĪJUMS

Publicēts: 27.04.2021

Šodien, 27.aprīlī, izdevniecība “Dienas Bizness” (DB) kopā ar biedrība “Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome” (LOSP), LR Zemkopības ministriju (ZM) organizēja konferenci “Latvijas zeme-ilgtermiņa attīstības perspektīvas”, kurā dzirdējām ļoti aizrautīgas un interesantas diskusijas par Latvijas lauksaimniekiem un visiem iedzīvotājiem ārkārtīgi aktuāliem uzstādījumiem un jautājumiem.

LOSP Pārstāvju sapulcē piedalīsies VARAM ministrs un pārrunās nozaru aktualitātes

Publicēts: 27.04.2021

2021.gada 28.aprīlī plkst.13.00 notiks LOSP Pārstāvju sapulce, kur tiks diskutēts par nozares aktualitātēm.

Ministrs Kaspars Gerhards: ir vairāk jāaizstāv ES lauksaimnieku intereses un konkurētspēja tirdzniecībā ar trešajām valstīm

Publicēts: 27.04.2021

Pirmdien, 26. aprīlī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes (LZMP) neformālajā videokonferencē ES dalībvalstu ministri apsprieda ES starptautiskās tirdzniecības un ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas jautājumus.   LZMP ministri diskutēja par ES tirdzniecības nolīgumu ar trešajām valstīm ietekmi uz ES lauksaimniecību, kā arī apsprieda Eiropas Komisijas (EK) veiktā pētījuma par turpmāko tirdzniecības nolīgumu ietekmi uz ES lauksaimniecību rezultātus.

Izdevniecība “Dienas Bizness” kopā ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomi rīko nozares pavasara konferenci tiešsaistē “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas”.

Publicēts: 22.04.2021

ES zaļā kursa ietvaros, Latvijas lauksaimniecības un saistīto nozaru sektors saskaras ar vairāk izaicinājumiem nekā to risināšanai ir pieejami finanšu līdzekļi, kas ir viens no nozares attīstības stūrakmeņiem. Ir skaidrs, ka katra no ES definētajām stratēģijām, kā piemēram, “no lauka līdz galdam”, “bioloģiskās daudzveidības stratēģija”, “klimata politika”, “enerģētikas stratēģija” izvirza savas attīstības prioritātes un mērķus, attiecīgi iezīmējot rekomendēto aktivitāšu scenāriju ES dalībvalstīm.

Arī šogad lauksaimnieki vienoto platības maksājumu varēs saņemt kā bezprocentu aizdevumu

Publicēts: 20.04.2021

Otrdien, 20. maijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos par valsts atbalstu īstermiņa aizdevumiem lauksaimniecībai, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi. Noteikumi paredz lauksaimniekiem vienoto platības maksājuma avansu arī 2021. gadā piešķirt kā īstermiņa bezprocentu aizdevumu, lai mazinātu Covid-19 krīzes negatīvo ietekmi un lauksaimniekiem stabilizētu naudas plūsmu, kā arī nodrošinātu ekonomisko dzīvotspēju un attīstību. 

No 21. aprīļa jāpiemēro Dzīvnieku veselības tiesību akts dzīvnieku pārnēsājamo infekcijas slimību uzraudzībai, kontrolei un apkarošanai

Publicēts: 19.04.2021

No 2021. gada 21. aprīļa ir jāpiemēro Eiropas Parlamenta un Padomes Dzīvnieku veselības tiesību akts, kurš Eiropas Savienībā noteiks vienotu un saskaņotu dzīvnieku veselības tiesisko regulējumu dzīvnieku pārnēsājamajām infekcijas slimībām - šo slimību uzraudzību, kontroli un apkarošanu. 

Covid-19 atbalsts lauksaimniekiem palīdzējis noturēt konkurētspēju

Publicēts: 13.04.2021

LOSP atzinīgi novērtē valsts sniegto operatīvo atbalstu lauksaimniecībai Covid-19 ārkārtas apstākļos, kas ļāvis daudzām ražojošajām zemnieku saimniecībām saglabāt konkurētspēju un izdzīvošanu. Tādēļ LOSP pārsteidz Valsts kontroles 13. aprīļa revīzijas starpziņojumā paustajiem pārmetumiem Zemkopības ministrijai, ka piešķirtais atbalsts Covid-19 krīzē faktiski kalpojis kā ieņēmumu palielinājuma instruments.