Ātrās saites

Projekta ”Nākotne bez robežām” mācību ekskursija Latgalē

LAT-LIT projekts

4. un 5.martā notiks projekta „Jaunas biznesa idejas ar mantotām tradīcijām – nākotne bez robežām” mācību ekskursija Latgalē.

Lai paaugstinātu lauksaimniecības prestižu un popularizētu latviešu tradīcijas, kas ir mantotas no paaudzes paaudzē, LOSP projekta ietvaros iekļāva vairākas mācību ekskursijas jauniešiem no Latvijas un Lietuvas. Pirmkārt, jaunieši viesosies Latvijā tik daudz slavinātajā Maizes muzejā, kur atraktīvā saimniece Vija Ancāne stāstīs par maizi, par cieņu pret to un par maizes cepšanu. Tāpat viņa stāstīs par to, kā ir sākusi izkopt šo senlatviešu tradīciju un kā tradīcijas izmantošana ir ļāvusi uzsākt veiksmīgu, ilgtspējīgu un ienesīgu uzņēmējdarbību.

Otrkārt tiks apmeklēta saimniecība, kas nodarbojas ar liellopu un cūku audzēšanu “CIDO”, kuras saimnieks ir jaunietis un strādā Vārkavas novadā.

Pēc muzeja un saimniecības apmeklējuma notiks apaļā galda diskusija, kur jaunieši pārrunās iegūto pieredzi, redzēto un gatavos ierosinājumus uzņēmējiem par to, kas pēc studentu domām būtu jāmaina vai jāuzlabo.

5.martā projektā iesaistītie jaunieši apmeklēs bioloģisko saimniecību “Laima”, kurā ir viesu māja “Mežinieku mājas” un kura nodarbojas ar dažādām tūrisma aktivitātēm, piemēram, piedāvā pirts apmeklējumu, speciālas pēdu vannas, dažāda veida masāžas, aromaterapiju un zāļu tējas. Tāpat saimniecība nodarbojas ar tradicionālo Latgales ēdienu gatavošanu un dažādu bioloģisko produktu ražošanu. Saimniecībā ražo pienu, mājas sieru, gaļu, dārzeņus, ogas un augļus un tos visus izmanto arī ēdienu gatavošanai viesiem. Kopīgi ar saimniekiem jaunieši ceps rudzu maizi un dažādus cepumus no bioloģiskiem produktiem.

Mācību ekskursijas laikā tiks apmeklēta arī saimniecība „Upenītes”, kura orientējusies tieši uz vannas zināšanām un melnās pirts pakalpojumiem, paralēli tam saimniecība nodarbojas arī ar tūrismu un bioloģisko saimniekošanu.

Projekts tiek īstenots pateicoties Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007 – 2013 finansējumam. Lai īstenotu projekta noteiktos mērķus, projektā ir iesaistīti 4 projekta partneri: Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Lietuvas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Jauno zemnieku klubs un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Projekta galvenais mērķis ir palielināt lauksaimniecības nozares prestižu Latvijas – Lietuvas jauniešu vidū, vienlaicīgi veicinot uzņēmējdarbības attīstību un nacionālo tradīciju saglabāšanu.

Pievienotie faili lejuplādēšanai

Pievienoto failu un satura autortiesības pieder to oriģinālajiem īpašniekiem. Veicot šīs informācijas vai failu pārpublicēšanu, ir nepieciešama obligāta atsauce uz to oriģinālo autoru!

# Fails Faila izmērs
1 254 KB