24.maijā notiks LOSP ikmēneša sapulce: pavasara aktualitātes lauksaimniecības nozarē

24.maijā plkst.11:00 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

Pavasara sezona rit pilnā sparā, līdz ar to atkal aktuāls ir jautājums par sezonas strādnieku un viesstrādnieku iesaistīšanu lauksaimnieciskajā ražošanā. Lai diskutētu par saistītajiem administratīvajiem nosacījumiem, situāciju šodien un vēlamajām nākotnes izmaiņām, nodokļu politikas kontekstā uz sanāksmi ir aicināti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Labklājības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Iekšlietu ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji.

Par ilggadīgo zālāju saglabāšanas prasībām klātesošos informēs Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktors Zigmārs Ķikāns.

Sanāksmes dalībnieki tiks informēti arī par aktualitātēm un nākotnes redzējumu Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā (EESK), par ko informēs lauksaimnieku pārstāvis EESK Gustavs Norkārklis. Par jaunumiem nodarbinātības politikā informēs Latvijas Zemnieku federācijas eksperte Sarmīte Babāne, kura piedalījās Geopa-Copa (Eiropas Savienības Profesionālo lauksaimniecības organizāciju darba devēju grupa) darba grupā Briselē.