Lauku atbalsta dienesta Elektroniskā pieteikšanās sistēma atzīta par labāko IT rīku lauksaimniecībā pasaulē

No 2017.gada 12.-16.jūnijam Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāvji piedalās Pasaules Informācijas sabiedrības foruma samitā (The World Summit on the Information Society Forum -WSIS 2017), lai prezentētu LAD labo prakses piemēru – Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS).

Dienests piedalījās īpašā konkursā un bija to piecu projektu vidū, kas nominācijā “E-lauksaimniecība” ir nosaukts par čempionu, un saņēma WSIS Prize 2017 galveno balvu savā kategorijā. Tā ir unikāla pasaules atzinība par izcilību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanā savā darbā.

Apbalvošanas ceremonijas laikā LAD direktore Anna Vītola-Helviga saņēma augsto novērtējumu un balvu, kā arī teica uzrunu plašai auditorijai no visas pasaules. Uzrunājot klātesošos, LAD direktore atzina: “Būtiskākais, lai varētu gūt panākumus, ir spēja iedvesmot savus cilvēkus, kā arī strādāt ar entuziasmu un lielu aizrautību. Bet galvenais, ir spēja uzklausīt vienam otru. Lauku atbalsta dienesta vārdā vēlos teikt paldies Latvijas vadībai par atbalstu! Paldies Latvijas lauksaimniekiem, kas mums liek strādāt ātrāk un arvien efektīvāk! Un, protams, paldies manai komandai par centību un godprātīgu darbu!”

WSIS Prize 2017 ir pasaules mēroga konkurss, ko organizē Apvienoto Nāciju organizācija sadarbībā ar ITU (Apvienoto Nāciju aģentūru informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā), UNESCO (Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizāciju), UNDP (Apvienoto Nāciju attīstības programmu) un UNCTAD (Apvienoto Nāciju konferenci tirdzniecības un attīstības jomā).

WSIS ir starptautiska platforma valstu un starptautisko organizāciju dialogam par globālu sabiedrības attīstību pastāvīgos IKT pilnveides un informācijas apjoma pieauguma apstākļos.

Informācijas avots: LAD