PK posma “Grand Prix” maršrutā uzvar igaunis Reins Pills, labākais no Latvijas sportistiem – Kristaps Neretnieks iegūst piekto vietu

PK posma “Grand Prix” maršrutā uzvar igaunis Reins Pills, labākais no Latvijas sportistiem – Kristaps Neretnieks iegūst piekto vietu

Sporta centrā „Kleisti” no 28. līdz 30. jūlijam notika Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga2017.

Uzvaru galvenajā maršrutā izcīnīja igaunis Reins Pills, bet labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks, kurš izcīnīja piekto vietu.

Sacensību galvenais maršruts – “Grand Prix Rīga” – bija ar 140 līdz 160 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. No 25 sportiskajiem pāriem tikai četri pamatdistanci beidza bez soda punktiem. Pārlēkšanā uzvaru izcīnīja Igaunijas sportists Reins Pills ar zirgu Alfons RA – 0 s.p./43,54 s. Otrajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs Urmass Rāgs ar Ibelle van de Grote Haart – 0/43,69. Trešais bija Krievijas sportists Aleksandrs Beļekovs ar Chapter – 0/46,06. Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks, kurš ar zirgu For Fan ieguva piekto vietu.

Kopumā sacensības notika deviņos dažādos maršrutos un pārējos astoņos maršrutos kopā Latvijas sportisti izcīnīja 22 godalgotās vietas: pa piecām pirmajām un sestajām, pa četrām otrajām un trešajām, pa divām ceturtajām un piektajām vietām.

Igaunijas sportists Reins Pills Latvijas PK posmā uzvarējis jau 1996., 1999. un 2007. gadā. Viņš saka: “Šī ir mana ceturtā uzvara Rīgas posmā, un esmu ļoti priecīgs par to, jo mans desmitgadīgais zirgs pirmoreiz lēca šādu augstumu, un izdevās uzvarēt, – šī bija mana diena, kad veicās. Jau 43 gadus darbojos ar zirgiem (Reinam ir 56 gadi – red.), un varu šo darbu ar prieku turpināt. Nākamais lielākais mērķis, – ar citu zirgu jau sacensībās Polijā esmu saņēmis kvalifikācijas punktus nākamā gada Pasaules spēlēs ASV, un ceru tur piedalīties.”

Kristaps Neretnieks: “Manā skatījumā Grand Prix favorīti noteikti bija Igaunijas sportisti, īpaši Urmass Rāgs ar zirgu Ibelle, kurš, manuprāt, ir šo sacīkšu spēcīgākais zirgs. Taču Reins Pills ar Alfons viņu “apskrēja” par 15 sekundes simtdaļām. Igauņu zirgi ir labā formā un pēdējā laikā sasniedz augstus rezultātus. Mēs ar Fanu ļoti centāmies, lai galveno maršrutu izlēktu tīri, bet neizdevās. Zirgs ir ļoti sarežģīts un šobrīd nav savā labākajā kondīcijā. Tāpēc piektā vieta šobrīd mūsu gatavībai ir ļoti labs rezultāts. Prieks, ka četri sportisti galveno maršrutu veica pa nullēm, un bija azartiska pārlēkšana, kas iepriecināja līdzjutējus. Domāju, ka kopumā Latvijas jātnieki nostartējuši godam, iegūstot daudz godalgoto vietu. Man liels prieks par manu zirgu Camerlane, kurš uzvarēja visās trīs sacensību dienās. Viņš ir tikai septiņus gadus vecs, un tas ir iespaidīgs šīssezonas panākums.”

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: “Ir ļoti jauki, ka 25 gadu garumā turpinās šo sacīkšu sarīkošanas tradīcija, un ar katru gadu aug mūsu sportistu rezultāti, par ko pārliecinos, pats apmeklējot sacensības. Prieks arī par to, ka Latvijas Jātnieku federācija ne tikai prot sarīkot starptautiskas sacensības augstā kvalitātē, bet jau vairākus gadus uzņēmusies sporta bāzes “Kleisti” apsaimniekošanu un veic to vislabākajā līmenī. Par to paldies LJF prezidentam Agrim Blauam!”

Sacensības vērtē FEI (Starptautiskā Jātnieku federācija) nozīmētais ārzemju tiesnesis Dominiks Ribo no Francijas, kurš sacensībās Rīgā ieradies pirmoreiz: “Esmu tiesājis turnīrus daudzviet pasaulē, dažādos kontinentos un ieguvis lielu pieredzi, tāpēc varu apgalvot, ka šīs sacensības – jāšanas sporta šovs ir līdzvērtīgs ar labākajiem pasaulē. Man patīk šāda organizācija – vienkārša, bet tajā pašā laikā perfekta, bez lieka patosa un ārišķības. Ir radīti visi nepieciešamie apstākļi gan dalībniekiem, gan skatītājiem, gan zirgiem, par ko pārliecinājos, apskatot staļļus. Patīk arī skaistā un zaļā sporta bāzes teritorija, īpaši – dīķis, pie kura var atpūsties arī zirgi. Patiesi lieliska ir zāles laukuma kvalitāte. Esmu daudz tiesājis zālēs laukumos, kur zirgiem obligāti bija jālieto radzes. Taču te tas nav nepieciešams, un segums ir labāks nekā vienā otrā Francijā pazīstamā zāles sacīkšu arēnā. Tāpēc vieglāk strādāt arī maršruta sastādītājam, jo segumā netiek izsistas bedres, un šķēršļu izvietojums nav jāizvēlas, rēķinoties ar tām.”

Maršrutu sastādītājs Vladimirs Platovs no Krievijas: “Rīgā izdodas izveidot sarežģītus un oriģinālus maršrutus, jo te ir ļoti laba grunts, plašs laukums, viens no lielākajiem, kurā esmu strādājis. Kad maršrutu sastādītāji liek eksāmenus vienā no pasaules galvenajiem jāšanas sporta centriem Āhenē, – viņiem saka – zāle ir laukumu karaliene. Man prieks, ka Rīgā labās tradīcijas turpinās jau daudzus gadus. Orgkomiteja strādā lieliski, katrs zina savus pienākumus. Laukums ir labā kvalitātē, un prasībām atbilstoši šķēršļi, kā arī vienmēr ir sagatavota priekšnesumu programma, kas iepriecina skatītājus, un to tribīnēs vienmēr ir daudz.”

Latvijas Republikas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Latvijas Jātnieku federācijas prezidentam Agrim Blauam pasniedza ZM Goda rakstu, augstu novērtējot sacensību rīcības komitejas daudzu gadu garumā paveikto, kas popularizē arī Latvijas zirgaudzēšanas nozares panākumus, un vēlēja veiksmi turpmāko gadu darbā.

Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, šogad svin 25 gadu jubileju kopš pirmās norises reizes. Galvenais maršruts – Grand Prix Rīga – dod ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus pasaules jātnieku FEI „Longiness” reitingā un iespēju kvalificēties 2018. gada Pasaules spēlēm, kas notiks ASV. Turnīrā piedalījās jātnieki no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Informācijas avots: LJF Preses dienests