Informācija presei

Šajā sadaļā atspoguļojam LOSP izplatītos rakstus un paziņojumus dažādos preses izdevumos.

Atkritumu utilizēšanu un SEG emisiju samazināšanu risina to pārstrāde biogāzes energoresursos

Publicēts: 22.08.2019

Vakar, 21.augustā notika ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce, uz kuru bijām aicinājuši ekonomikas ministru (EM) Ralfu Nemiro un EM specialistus, lai diskutētu un rastu risinājumu par zemnieku saimniecību elektroenerģijas, sadales, pārvades, obligātās iepirkumu komponentes (OIK) un atjaunojamo energoresursu (AER) un fosilās koģenerācijas izmaksām.

LOSP: Darīsim visu, lai samazināto PVN likmi ieviestu arī gaļai, pienam, maizei, olām

Publicēts: 22.08.2019

Vakar, 21.augustā notika ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce, kurā ar zemkopības ministru (ZM) Kasparu Gerhardu, ZM specialistiem, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) ekspertiem-analītiķiem Irinu Pilveri un Alekseju Niperu diskutējām par 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) rezultātiem augļiem, ogām un dārzeņiem un nepieciešamību ar pamatojumu to ieviest gaļai, pienam, maizei, olām. 

Notiks LOSP ikmēneša sapulce un diskusijas par nozares aktualitātēm

Publicēts: 20.08.2019

Rīt, 21.augustā plkst.11:00, Piensaimnieku KS "Straupe",  Plācī, Straupes pagastā, Pārgaujas novadā notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

LOSP kategoriski norobežojas no Delnas uzsāktā mēģinājuma uzsākt publisku ķengāšanos!

Publicēts: 16.08.2019

“Delna” publiskoto paziņojumu uzskatām par nelietderīgu un, acīmredzot politiski angažētu pasūtījumu, lai nomelnotu lauksaimniecības nozari un lauku ļaudis. Lauksaimniekiem šobrīd svarīgi ir novākt ražu, savukārt Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomei (LOSP) un citām lauksaimnieku NVO rūpēties par lauksaimnieku nākotni un intensīvi strādāt pie jaunās kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) un citiem nozarei svarīgiem jautājumiem. Te arī ir tā atšķirība starp tukšiem runātājiem un darītājiem!  

Latvijā dārzeņu mazumtirdzniecības cenas ir zemākas nekā Lietuvā, Polijā un Čehijā

Publicēts: 15.08.2019

Publiskajā telpā nereti izskan šaubas par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem efektivitāti un ietekmi uz mazumtirdzniecības cenām. Pēc Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) biedrības “Latvijas dārznieks” biedru veikta monitoringa, šī gada augusta sākumā galveno dārzeņu mazumtirdzniecības cenas Latvijas lielveikalos bija zemākas nekā Lietuvā, Polijā un Čehijā. Pat Lidl veikalā Polijā, kurš ir slavens ar savām zemajām cenām, burkāni, lauka gurķi, nefasēti kartupeļi, galviņkāposti un ķekaru tomāti bija dārgāki, nekā Latvijā Maxima un RIMI tīklu veikalos. Samazināta PVN likme nodrošina arī maznodrošinātājiem lielāku pieejamību veselīgai pārtikai un veicina augļu un dārzeņu patēriņu visu iedzīvotāju vidū.   

Lauksaimnieku organizācijas ir gatavas par sadarbības formāta pilnveidošanu. Delna ir tukša

Publicēts: 14.08.2019

Šodien, 14.augustā notika Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes sēde, kurā uz sarunu par Valsts kontroles revīzijas ziņojumu bijām aicinājuši biedrības “Delna” pārstāvjus Lieni Gāteri, Jāni Veidi un Valsts kontroles (VK) pārstāvjus Ingu Vilku, Daci Tēvišu, kā arī Zemkopības ministra biroja vadītāju Jāni Eglīti.

Ungārijas pieredze: Samazinātais PVN no 27% uz 5% veicina ēnu ekonomikas samazināšanos un vietējo ražotāju aizsardzību

Publicēts: 14.06.2019

Jūnija sākumā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ungāriju, lai tiktos ne tikai ar Ungārijas Lauksaimniecības ministrijas pārstāvjiem, diskutētu par pievienotās vērtības nodokļa likmi, kopējo lauksaimniecības politiku, bet arī apmeklēja vietējās maza un liela mēroga saimniecības, lai redzētu, kā jūtas Ungārijas lauksaimnieks un kādu vidi saimniekošanai un attīstībai tiem ir sagatavojusi valsts.

Notiks LOSP tikšanās ar Zemkopības ministru Kasparu Gerhardu

Publicēts: 13.05.2019

15.maijā plkst.12:00, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

Atbalsta nesniegšana AER rezultēsies lauksaimnieciskās ražošanas apdraudējumā

Publicēts: 25.03.2019

Šobrīd sabiedrība un politiķi strīdas, sacenšas solījumos par obligātā iepirkuma komponente (OIK) likvidēšanu. Nelaimi OIK jomā radīja politiskās partijas, kuras sākot ar 1998.gadu, OIK paketē iekļāva dabasgāzes koģenerāciju, piemērojot tai OIK atbalsta maksājumus. 2015.gadā visi elektrības lietotāji, maksājot OIK, ~60% gadījumos subsidēja dabasgāzes koģenerāciju un tikai ~40% gadījumu tas bija atbalsts biogāzes un biomasas koģenerācijai, kā arī hidro un vēja enerģijai, kas ir atbalsts atjaunojamo energoresursu (AER) izmantošanai enerģētikā. Un nekad neviens nav bildis, ka, piemēram, tikai AS Latvenergo TEC-i vien par savu dabasgāzes koģenerāciju, kas nemaz nav atjaunojamā enerģija pēdējo 8 gadu laikā caur OIK ir, saņēmuši kopumā gandrīz 800 miljonus eiro.  Ja skatāmies caur šo objektīvo prizmu, tad Latvija ir Eiropas Savienības (ES) valstu līmenī, kur atbalsts AER ir ap 0.3% no IKP.

LOSP: No Finanšu ministrijas logiem nevar saredzēt laukus

Publicēts: 22.03.2019

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) uzskata, ka šodien paustā Finanšu ministra Jāņa Reira nostāja, ka samazinātā PVN likme dārzeņiem nav efektīva un to varētu piemērot tikai restorāniem, ir nepatiesa.