Informācija presei

Šajā sadaļā atspoguļojam LOSP izplatītos rakstus un paziņojumus dažādos preses izdevumos.

18.oktobrī notiks LOSP ikmēneša sapulce

Publicēts: 16.10.2017

18.oktobrī plkst.12:00 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.  

Lauksaimnieku organizācijas Viļņā diskutēja par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni

Publicēts: 29.09.2017

29.septembrī Viļņā notika Lietuvas Republikas Lauksaimniecības kameras organizētā starptautiskā konference „Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotne: Lauksaimnieku interešu atzīšana”, kurā piedalījās arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un Zemnieku saeimas (ZSA) pārstāvji. Konferences laikā tika diskutēts par lauksaimnieku organizāciju kopīgu vienošanos par KLP nākotni pēc 2020.gada.

Ieviešot 5% PVN likmi augļiem un dārzeņiem, LOSP neatbalsta Finanšu ministrijas pārspīlētos rezultatīvos rādītājus

Publicēts: 21.09.2017

Vakar, 20.septembrī notika ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce, kurā izvērtās asas diskusijas par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 5 % likmes ieviešanai Finanšu ministrijas Ministru kabineta (MK) protokollēmuma projektā noteiktajiem sasniedzamajiem rādītājiem.

LOSP aicina sienu un salmus ruļļos nepārdot ārpus Latvijas

Publicēts: 19.09.2017

Vakar, 18.septembrī notika Zemkopības ministrijas (ZM) Konsultatīvās padomes sēde, kurā piedalījās arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) vadība. Sēdē tika diskutēts par situāciju Latgalē un Latvijas laukos saistībā ar ilgstošajām lietavām.

20.septembrī notiks LOSP ikmēneša sapulce

Publicēts: 18.09.2017

20.septembrī plkst.12:00 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

LOSP: Beidzot MK izskata elektroenerģijas cenas samazināšanas iespējas

Publicēts: 30.08.2017

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) 23.augustā Valdībai, Ekonomikas ministrijai (EM) un Finanšu ministrijai (FM) nosūtīja vēstuli par iebildumiem saistībā ar EM lēmuma “Kompleksi pasākumi elektroenerģijas tirgus attīstībai” vilcināšanu, kas saistīts ar elektroenerģijas gala cenas samazināšanas risinājumu izskatīšanu. Vakar medijos paustā informācija, ka EM ir izstrādājusi un iesniegusi izskatīšanai Ministru kabinetā konceptuālo ziņojumu, kura centrālais jautājums ir obligātās iepirkuma komponentes (OIK) attīstība un iespējas to samazināt, pauž cerību, ka LOSP aicinājums beidzot ir sadzirdēts.    

LOSP aicina valdību kompensēt neparedzētos zaudējumus lietavu skartajiem lauksaimniekiem

Publicēts: 28.08.2017

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina Ministru prezidentu Māri Kučinski šodien apmeklējot Latgali un rīt, 29.augusta Ministru kabineta sēdē izskatīt jautājumu par plūdu skartajām teritorijām un tajās radītajiem ārkārtas zaudējumiem. Kā jau ziņots milzīgās platībās Vidzemē un Latgalē applūdušas lauksaimniecības zemes, kur zem ūdens atrodas ceļi, nenovāktā raža, jaunie sējumi, lopbarība un ir izskaloti ceļi, ganības un caurtekas.  

LOSP: Lai mazinātu ēnu ekonomiku aicinām ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu

Publicēts: 16.08.2017

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) sadarbībā ar Zemkopības ministriju jau ilgstoši darbojas pie ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumu sakārtošanas. Jūlijā notikušajā starpinstitūciju darba grupā LOSP kā vienu no problēmas risinājumiem, lai mazinātu nelikumīgos darījumus aicināja Finanšu ministriju, Valdību un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju mainīt esošo kārtību un ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu.

LOSP aicina izvērtēt elektrības tarifu plānu piemērotību saimniecības vajadzībām

Publicēts: 27.07.2017

Kā jebkurai mājsaimniecībai, arī lauku saimniecībām nozīmīga ir jebkuru izdevumu optimizēšana, lai neradītu nevajadzīgu un lieku slogu uz ražošanas izmaksām. Tāpēc vēlreiz vēršam lauksaimnieku uzmanību uz to, ka katrai saimniecībai individuāli ir jāizvērtē tarifu līdzsvarošanas, tarifu plānu, optimālo pieslēgumu jaudu un īslaicīgu jaudu nepieciešamību saimniecībā.

LOSP izbraukuma sapulce uz Vidzemes puses saimniecību “Zilūži”

Publicēts: 18.07.2017

Rīt, 19.jūlijā plkst.11:00 zemnieku saimniecībā “Zilūži”, Kocēnu novada, Bērzaines pagastā notiks ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) izbraukuma pārstāvju sapulce.