Informācija presei

Šajā sadaļā atspoguļojam LOSP izplatītos rakstus un paziņojumus dažādos preses izdevumos.

Ungārijas pieredze: Samazinātais PVN no 27% uz 5% veicina ēnu ekonomikas samazināšanos un vietējo ražotāju aizsardzību

Publicēts: 14.06.2019

Jūnija sākumā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ungāriju, lai tiktos ne tikai ar Ungārijas Lauksaimniecības ministrijas pārstāvjiem, diskutētu par pievienotās vērtības nodokļa likmi, kopējo lauksaimniecības politiku, bet arī apmeklēja vietējās maza un liela mēroga saimniecības, lai redzētu, kā jūtas Ungārijas lauksaimnieks un kādu vidi saimniekošanai un attīstībai tiem ir sagatavojusi valsts.

Notiks LOSP tikšanās ar Zemkopības ministru Kasparu Gerhardu

Publicēts: 13.05.2019

15.maijā plkst.12:00, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

Atbalsta nesniegšana AER rezultēsies lauksaimnieciskās ražošanas apdraudējumā

Publicēts: 25.03.2019

Šobrīd sabiedrība un politiķi strīdas, sacenšas solījumos par obligātā iepirkuma komponente (OIK) likvidēšanu. Nelaimi OIK jomā radīja politiskās partijas, kuras sākot ar 1998.gadu, OIK paketē iekļāva dabasgāzes koģenerāciju, piemērojot tai OIK atbalsta maksājumus. 2015.gadā visi elektrības lietotāji, maksājot OIK, ~60% gadījumos subsidēja dabasgāzes koģenerāciju un tikai ~40% gadījumu tas bija atbalsts biogāzes un biomasas koģenerācijai, kā arī hidro un vēja enerģijai, kas ir atbalsts atjaunojamo energoresursu (AER) izmantošanai enerģētikā. Un nekad neviens nav bildis, ka, piemēram, tikai AS Latvenergo TEC-i vien par savu dabasgāzes koģenerāciju, kas nemaz nav atjaunojamā enerģija pēdējo 8 gadu laikā caur OIK ir, saņēmuši kopumā gandrīz 800 miljonus eiro.  Ja skatāmies caur šo objektīvo prizmu, tad Latvija ir Eiropas Savienības (ES) valstu līmenī, kur atbalsts AER ir ap 0.3% no IKP.

LOSP: No Finanšu ministrijas logiem nevar saredzēt laukus

Publicēts: 22.03.2019

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) uzskata, ka šodien paustā Finanšu ministra Jāņa Reira nostāja, ka samazinātā PVN likme dārzeņiem nav efektīva un to varētu piemērot tikai restorāniem, ir nepatiesa.

Lauksaimniecības, mežsaimniecības, pārtikas ražošanas vieta tautsaimniecībā un klimata pārmaiņu mazināšanā

Publicēts: 20.03.2019

20.martā plkst.12:30, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce. 

LOSP tiksies ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu un VARAM ministru Juri Pūci

Publicēts: 19.02.2019

20.februārī plkst.12:00, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

LOSP: Esam pārliecināti par Latvijas dārzeņu un augļu kvalitāti

Publicēts: 08.02.2019

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir izvērtējusi 8. februāra LTV1 radio raidījumu “Kā labāk dzīvot” par dārzeņu un augļu kvalitāti, pēc kura ir radušies vairāki iebildumi par raidījuma objektivitāti.

LOSP: Ikmēneša diskusijas par lauksaimniecības nozares aktualitātēm

Publicēts: 22.01.2019

Rīt, 23.janvārī plkst.11:00, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

Lauksaimnieku, mežsaimnieku un pārtikas ražotāju organizācijas nosūtījušas rezolūciju par potenciālās Valdības darba plānu

Publicēts: 27.12.2018

Šodien, 27.decembrī Latvijas lauksaimnieku organizācijas sagatavojušas un nosūtījušas Latvijas valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei rezolūciju par potenciālās Valdības plānu.

LOSP 2018.gada notikumu apskats

Publicēts: 18.12.2018

GADA PANĀKUMS Kopš 1.janvāra stājās spēkā grozījumi likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas nosaka ieviest samazināto PVN likmi 5% apmērā Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Gada griezumā rezultatīvie rādītāji rāda, ka ieviestās izmaiņas ir veicinājušas ēnu ekonomikas samazināšanos, augļu un ogu tirdzniecības legalizāciju. Samazināts PVN visai svaigai pārtikai, ne tikai dārzeņiem un augļiem, jau daudz gadus ir 24 no 28 Eiropas Savienības valstīm. Dažās valstīs svaigai pārtikai PVN vispār nepiemēro. Lēmums ietekmē ne tikai dārzeņu un augļu cenas veikalos, bet arī naudas plūsmu saimniecībās un īpaši padara daudz neizdevīgāku "pelēkā tirgus" un PVN shēmotāju darbību. Līdz ar to atbrīvojas vieta tirgū vietējai produkcijai.