Izdevumu “Latvijas Lopkopis” un “Lauku Lapa” abonēšana

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina abonēt tā Apgādā sagatavotos izdevumus “Lauku Lapa” un “Latvijas Lopkopis”.

LLKC izdotais žurnāls „Latvijas Lopkopis” ir vienīgais specializētais izdevums Latvijā, kas informē par aktualitātēm piena un gaļas lopkopībā, kā arī zirgkopībā un putnkopībā. „Latvijas Lopkopī” varat lasīt intervijas ar nozares līderiem, tajā atradīsiet saimnieku pieredzes stāstus, praktiskus padomus piena un gaļas lopu audzētajiem, kā arī rakstus par nozarei saistošām likumdošanas izmaiņām un tirgus tendencēm.

Žurnāla novembra numurā lasiet interviju ar piena pārstrādes uzņēmuma “Latvijas piens” valdes priekšsēdētāju Jāni Vaivodu par piena tirgus tendencēm, kā arī uzņēmuma attīstību kopš gada sākuma, kad par tā īpašnieku kļuva Vācijas koncerns “Eximo Agro-Marketing”. Saimnieku pieredzes rubrikā savu vērtējumu aitkopju darbam sniedz uzņēmuma “Sidrabi” īpašnieks Imants Dzelme. Uzņēmuma ražotā produkcija ar “Sidrabjēra” zīmolu pircējiem jau pazīstama un tiek augstu vērtēta. Imanta ieteikums zemniekiem – piedomāt par tādu saimniekošanu, kad jēri sāk dzimt agrāk un tos intensīvi nobaro īsākā laikā.

Piena lopkopjiem būs interesants LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anita Siliņas raksts par Igaunijas robotfermu pieredzi. Lopkopjiem būs aktuāls LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas Silvijas Dreijeres raksts par pelējuma un mikotoksīnu radītajām problēmām dzīvnieku ēdināšanā. Turpat arī par jaunumu buļļu vērtēšanā – grūsnības indeksu.

Gaļas lopu audzētājiem lietderīgs būs LLKC ekonomista Raivja Andersona raksts par potenciālajiem ieņēmumiem no gaļas liellopu ganāmpulka Latvijā. Ikvienam, kam vaļasprieks vai bizness ir putnkopība, iesakām Latvijas Olu ražotāju asociācijas izpilddirektores Annas Ērlihas aprakstu par dējējvistu komerciālajām hibrīdšķirnēm. Savukārt aitkopjiem noderēs LLKC lopkopības konsultantes Daces Trupānes raksts “Maksts prolapss aitām, – kā rīkoties?”

Par drošības pasākumu ievērošanu jāšanas sportā un iespējām atrast kvalificētu treneri, varēsiet izlasīt žurnālistes Daces Milleres rakstā.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

“Latvijas Lopkopi” iespējams pasūtināt visās “Latvijas Pasta” nodaļās, kā arī “Latvijas Pasta” mājaslapā elektroniskās abonēšanas sadaļā. Gada piegādes cena: 32,40 eiro, pusgadam – 16,20 eiro.

Abonēšana: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2018_gads/

“Lauku Lapa” informē par aktualitātēm lauku attīstībā, uzņēmējdarbībā un lauksaimniecībā. Jaunumi likumdošanā, labas un pārņemamas prakses piemēri dažādās lauku uzņēmējdarbības jomās un speciālistu ieteikumi efektīvākas saimniekošanas nodrošināšanai. Ik mēnesi – kalendārs par svarīgākajiem datumiem, kurus katrs lauksaimnieks nedrīkst aizmirst.

“Lauku Lapa” iznāk reizi mēnesī. Gada piegādes cena – 4,80 eiro, pusgadam – 2,40. Abonēšanas indekss – 1163. Izdevumu iespējams pasūtināt visās “Latvijas Pasta” nodaļās, kā arī “Latvijas Pasta” mājaslapā elektroniskās abonēšanas sadaļā.

https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/latviesu_valoda/1163/2018_gads/.