Pasaules Dabas Fonds meklēs ilgtspējīgāko lauksaimnieku

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar citām WWF organizācijām meklē lauksaimniekus, kas īsteno videi draudzīgas prakses visā Baltijas jūras reģionā. Kandidātus lūdzam pieteikties līdz šī gada 15. martam. Vairāk informācijas par konkursu šeit - http://lv-pdf.panda.org/zinas_jaunumi/?227954/Pasaules-Dabas-Fonds-mekles-ilgtspejigako-lauksaimnieku

Pasaules Dabas Fonds (PDF) izsludina konkursu “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2018”. Balva tiks pasniegta Baltijas jūras reģionā visdraudzīgākajiem lauksaimniekiem, kas rāda priekšzīmi, kā ar mūsdienīgām metodēm var samazināt barības vielu noplūdi Baltijas jūrā, vienlaikus arī veiksmīgi attīstot savu saimniecību.

Lauksaimniekiem bieži tiek pārmesta Baltijas jūras eitrofikācija (jūras aizaugšana ar aļģēm), jo lauksaimnieciskā darbība ir galvenais avots slāpekļa un fosfora nonākšanai jūrā. Kritika tiek izteikta arī tāpēc, ka lauksaimniecībai ir potenciāls ievērojami samazināt savu ietekmi eitrofikācijas procesā, sperot soļus ilgtspējīgas saimniekošanas virzienā. Konkursa mērķis ir izcelt konkrētus labu iniciatīvu piemērus, kas tiek īstenoti ap Baltijas jūru. Tāpat arī PDF vēlas iedvesmot lauksaimniekus un lēmumu pieņēmējus, kā pārmaiņas ilgspējīgākas lauksaimniecības virzienā nav necaurejama siena.

PDF konkursam aicina pieteikt individuālus lauksaimniekus, ģimenes piemāju saimniecības un lauksaimniecības uzņēmumus — gan tradicionālos, gan bioloģiskos. Konkursa gaitā katrā no Baltijas jūras reģiona valstīm žūrija izvēlēsies vienu nacionālā līmeņa uzvarētāju, kurš saņems sertifikātu un naudas balvu 1000 eiro apmērā. Nacionālā līmeņa uzvarētāji pārstavēs savu valsti finālā, kurā starptautiska žūrija izvēlēsies vienu reģiona uzvarētāju — titula “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2018” ieguvēju. Fināla uzvarētājs, kurš ir parādījis labāko saimniekošanas praksi visā reģionā, saņems sertifikātu un naudas balvu 10 000 eiro apmērā.