Aicina lauksaimniekus piedalīties aptaujā par precīzās lauksaimniecības tehnoloģiju izmantošanu lauku saimniecībās

Lai noskaidrotu Eiropas Savienības lauksaimnieku viedokli par precīzās lauksaimniecības tehnoloģiju (PLT) izmantošanu, vairākas Eiropas Savienības institūcijas organizē lauksaimnieku aptauju par šo tehnoloģiju izmantošanu.

Aptauju rīko Eiropas lauksaimnieku organizācija Copa-Cogeca, Eiropas lauksaimniecības tehnikas asociāciju tīkls CEMA, Eiropas Komisijas ģenerāldirektorāts DG AGRI, Eiropas Savienības Statistikas birojs (EUROSTAT) un Eiropas Vides aģentūra.  Ar aptaujas rezultātiem varēs iepazīties aptaujas organizētāju mājaslapās.

Aptaujas rezultāti nepieciešami institūcijām Latvijā, kas attīsta lauksaimniecības politiku un stratēģiju, lai izprastu lauksaimnieku attieksmi par precīzās lauksaimniecības tehnoloģijām, to pieejamību un  izmantošanu dažādās saimniecību grupās un sadalījumā pēc ekonomiskā lieluma.

Aicinām Latvijas lauksaimniekus aktīvi piedalīties aptaujā līdz 10. februārim, atbildot uz astoņiem jautājumiem tiešsaistē https://ej.uz/saimnieko-gudri

Piedalīšanās šajā aptaujā  uzlabos  zināšanas un dos papildus informāciju par PLT izmantošanu Eiropas Savienībā un Latvijā.

Informācijas avots: LAD