Vaislas jaunbuļļu izsole 17.maijā

Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija sadarbībā ar Liellopu izsoļu namu un Gaļas liellopu audzētāju biedrību 2019. gada 17. maijā Liellopu izsoļu namā (Nertetas novads, Mazzalves pagasts, “Krasti” organizē vaislas jaunbuļļu izsoli.

Pateicoties tīršķirnes saimniecībām, kas regulāri ieved izcilus vaisliniekus no ārzemēm, arī Latvijā ir pieejams augstas kvalitātes vaislas materiāls. Mūsu mērķis ir ieviestās tradīcijas turpināt un katru gadu organizēt vaislas jaunbuļļu izsoli, kas ļautu saimniekiem tepat Latvijā, ekspertu vadībā iegādāties kvalitatīvus vaislas buļļus saviem ganāmpulkiem.

Biedrības mājas lapā www.lglab.lv var iepazīties ar  izsolei pieejamo vaislas jaunbuļļu sarakstu.

Izsolē būs iespēja iegādāties 18 Šarolē un Limuzīnas šķirnes jaunbuļļus vaislai vecumā no gada līdz diviem gadiem. Šie dzīvnieki ir atlasīti Latvijas gaļas šķirnes audzēšanas saimniecībās gaļas liellopu vērtēšanas ekspertu vadībā. Visiem iegādātajiem vaislas buļļiem tiks izsniegti sertifikāti vaislas darbībai pircēja saimniecībā.

Pirms izsoles “Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija” organizē Šarolē un Limuzīnas šķirņu vaislas jaunbuļļu demonstrāciju un vērtēšanu. Sākums 11:00.

Dzīvnieku vērtēšanā piedalīsies gaļas liellopu eksperts no Igaunijas gaļas liellopu audzētāju biedrības – Targo Pikkmet, kurš dalīsies ar savām praktiskajām zināšanām vaislinieku radināšanā pie vadāšanas.  Saimniekiem būs arī vienreizēja iespēja satikt un dzirdēt vienu no Vācijas visvairāk titulēto vaislas jaunbuļļu čempionu audzētāju Renate Müller, kura dalīsies ar savu pieredzi par vaislinieku selekciju un audzēšanu no teļa līdz Vācijas čempionam.

Tā ir vienreizēja iespēja saimniekiem papildināt zināšanas vaislas dzīvnieku atlasē un audzēšanā savai saimniecībai. Pārraugiem tiks piešķirtas 6h par praktiskajām apmācībām.

Pasākums ģimenēm. Laipni aicināti visi interesenti!

Sabīne Ezeriņa
Biedrība "Gaļas liellopu audzētāju biedrība"
tel.: 28628983
Seko GLAB sociālajā tīmeklī - https://www.facebook.com/GLABnvo/