Bauska ir tuvāk kā Toskāna!!! Tuvojas ikgadējā izstāde "Latvijas vīnogas 2019"

Bauska ir tuvāk kā Toskāna!!! Tuvojas ikgadējā izstāde "Latvijas vīnogas 2019"!

Jau šajā nedēļas nogalē - 14.un 15. septembrī viesmīlīgajā Bauskas pilī notiks Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības organizētā ikgadējā izstāde "Latvijas vīnogas 2019". Visi interesenti laipni aicināti pils pagrabos ne vien apskatīt vairāk nekā 100 šķirņu dažādās Latvijas vietās audzētu vīnogu paraugu, bet piedalīties izglītojošā seminārā par vīnogu audzēšanu.

Septembris katru gadu ir vīnogu ražas mēnesis, kad, kā jau ierasts, notiek izstādes, kurās tiek vērtēts, kāds šis gads ir bijis vīnkopjiem. 2019. vīnogu gads ir bijis labs vīnogu audzētājiem, tāpēc īpaši vilinoši ir doties klātienē apskatīt šī gada rūpīgā darba augļus – vīnogas.

"Šis gads Latvijā audzētajām vīnogām īpaši patika. Mūsu klimats ar katru gadu vairāk un vairāk kļūst piemērots vīnogu audzēšanai. Ja arī nākamās vasaras klimatisko izmaiņu rezultātā būs tik pat siltas, vīnogu audzēšana Latvijā varētu kļūt par arvien perspektīvāku nozari," saka Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs.

Izstādes apmeklētājus, kā jau katru gadu, arī šogad priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas. Tāpat arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā. Uzzināsiet, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību. Izstādē varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus.

Tāpat visi interesenti izstādes ietvaros sestdien, 14. septembrī, pulksten 13 aicināti piedalīties izglītojošā seminārā "Latvijas vīnogas 2019", kurā varēs uzzināt par vīnogu audzēšanas izaicinājumiem Latvijā.

Latvijas vīnogu izstāde apmeklētājiem būs atvērta: sestdien, 14. septembrī, no pulksten 10:00 līdz 19:00 un svētdien, 15. septembrī, no pulksten 10:00 līdz 15:00. Ieejas maksa izstādē  – pieaugušajiem 1 EUR, bērniem 50 centi.

Izstāde "Latvijas vīnogas 2019" notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotā projekta "Latvijas vīna tūrisma attīstība" ietvaros.

Kontakti:

Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrība

Ričards Ivanovs

Tālr. +371 28889910