Septembrī "Rimi Latvia" veikalos pieaudzis pieprasījums pēc vietējiem dārzeņiem un augļiem

Šī gada septembrī, salīdzinot ar pagājušā gada septembri, mazumtirgotāja "Rimi Latvia" veikalos būtiski pieaudzis pieprasījums pēc Latvijas augļiem un dārzeņiem, aģentūru LETA informēja "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Viņa atzīmēja, ka šī gada rudens ābolu raža un piedāvājums veicinājis ievērojamu pieprasījuma pieaugumu - salīdzinot ar 2018.gada septembri, šogad "Rimi Latvia" ābolu pārdošanas apjomi auguši par 50%. Savukārt ogu pārdošanas apjomi, salīdzinot ar pērnā gada septembri, ir trīskāršojušies. 

Piemēram, aveņu pārdošanas apjoms septembrī audzis par 94%. Pieprasījums pēc pašmāju rudens zemenēm ir piecas reizes lielāks nekā pagājušajā gadā, atklāja Ikala.

Latvijas iedzīvotāji pašmāju zemnieku audzētos ziedkāpostus iegādājušies trīs reizes vairāk nekā pagājušā gada septembrī, savukārt saldās kukurūzas apjoms palielinājās par 83%. Tāpat pieprasījuma pieaugums par trešdaļu novērojams ķirbjiem.

LETA jau ziņoja, ka "Rimi Latvia" pērn strādāja ar 893,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 10,9% un bija 45,305 miljoni eiro.

Kompānija "Rimi Latvia" reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums "Rimi Baltic".

Informācijas avots: LETA