Ātrās saites

Publikāciju aktivitātes

SARA

1. 2019.gada, 7.-8.oktobrī, Rīgas Tehniskajā universitātē notika Starptautiskā zinātniskā konference par enerģiju un elektrotehniku (RTUCON). Konferencē tika dota iespēja zinātniekiem, inženieriem un ražotājiem, kā arī doktorantiem no visas pasaules tikties un pārrunāt jaunākos sasniegumus.

Ar prezentāciju "Concept of Low-Power Sensor Network Module for Diagnostic of Stomach Diseases in Cows" uzstājās Maksims Vorobjovs no RTU. Par bolusa izvēli un tā ilgtermiņa darbību savlaicīgai slimību diagnosticēšanai..

 

2. 2019.gadā no 15. līdz 16.novembrim, koncertzālē "Lielais dzintars", norisinājās septītais starptautiskais Elektronikas un elektrotehnikas inženieru institūta (IEEE) seminārs "Advances in Information, Electronic and Electrical Engeneering", kurā pulcējās 70 dalībnieki no septiņām valstīm, lai pārrunātu jaunākos pētījumus enerģētikas un elektronikas jomā.

Semināra laikā dalībnieki analizēja jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus industriālo robotu vadībā, tīmekļa tehnoloģijas, bateriju balansēšanā, elektromotoru kļūdu diagnosticēšanā, dāžadu autonomo sistēmu izstrādē, kā arī citiem sniegumiem IT, automatizācijas un spēka elektronikas jomās.

Semināru organizēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiāle sadarbībā ar IEEE Latvijas un Lietuvas sekcijām.

Semināra pirmajā dienā ar prezentāciju "Low-power wireless sensor network system for early diagnostic of subacute rumen acidosis in cow" uzstajas Jānis Judvaitis. Par iespējām nodrošināt bezvadu internetu signāla pārraidei no bolusa uz telefonu vai datoru.

 

3. No 2019.gada 21. līdz 23. novembrim, LLU Veterinārmedicīnas fakultātē, norisinājās konference "Veterinārmedicīnas zinātnes un prakses aktualitātes 2019" un fakultātes 100 gadu jubilejas svētki. Konferencē piedalījās veterinārārsti - praktiķi, mācībspēki, zinātnieki, studenti, valsts pārvaldē strādājošie, kā arī kolēģi no ārzemēm.

Konferencē ar posteri par projekta kopsavilkumu piedalījās Aija Mālniece.

Skatīt posteri

4. 2019.gada 20.novembrī Rīgā, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē, notika Lauksaimnieku organizāciju sadarbību padomes (LOSP) sanāksme. Sanāksmē tika pārrunātas aktualitātes lauksaimniecībā. Sanāksmē par projektu kopsavilkumu un pētījumu datiem uzstājās Anatolijs Zabašta.

Prezentāciju skatīt

 

5. Profesors Ilmārs Dūrītis par slaucamo govju piena produktivitāti un mūža garumu, kurus lielā mērā ietekmē ārējās vides apstākļi, no kuriem būtiskas ir arī ēdināšanas metodes. Pētījumos atklāts, ka intensīvajā lauksaimniecībā turētajām govīm, kas tiek barotas ar enerģētiski bagātāku barību, mūžu samazinošs risks ir subakūta, spurekļa acidoze, kas ir gļotādas iekaisums un var radīt infekcijas draudus. LLU veterinārmedicīnas pētnieki kopā ar sadarbības partneriem iesaistījušies projektā, lai radītu un pārbaudītu monitoringa sistēmu šāda riska faktora novēršanai un uzlabotu dzīvnieku turēšanas apstākļus. https://www.llu.lv/lv/raksts/2019-11-20/mekle-risinajumus-slaucamo-govju-muza-paildzinasanai