LOSP Dārzkopības darba grupa neatbalsta jaunās nodokļu izmaiņas

Foto: pexels.com

Šodien, 2020.gada 14.oktobrī, notika LOSP Dārzkopības darba grupas sēde, kurā tika pārrunātas plānotās izmaiņas 2021.gada nodokļu politikā, sezonas laukstrādnieku jautājums un PVN samazinājums pārtikai, t.sk. augļiem, ogām un dārzeņiem.

Dārzkopības darba grupas sēdes dalībnieki bija vienisprātis, ka plānotās izmaiņas nodokļu politikā būtiski ietekmēs lauksaimniekus un faktiski iznīcinās mazo biznesu laukos. Plānotās nodokļu izmaiņas negatīvi ietekmēs saimnieciskās darbības veicējus, kā arī darba devējus, kuri nodarbina sezonas darbiniekus vai darbiniekus ar nepilnu darba laiku.
 
Valdība ir ieplānojusi, ka nākamajos trīs gados strauji pieaugs nodokļu slogs tieši maznodrošinātajiem Latvijas iedzīvotājiem, jo ar 2023.gadu tiek plānots, ka pašnodarbinātie maksās 34,09% no visiem ienākumiem, tātad veiks valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pilnā apmērā no faktiskajiem ienākumiem, bet ne mazāk kā minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, kas ir 170 EUR. Tātad lielākajai daļai pašnodarbināto būs jāatdod lielākā vai visa nopelnītā nauda valstij. Savukārt, darbinieki, kuri tiek nodarbināti tikai uz nepilnu darba laiku, darba devējam izmaksās ļoti dārgi, jo būs jāveic ikmēneša  valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, neskatoties uz to, ka, piemēram, darbinieks tiks nodarbināts divas stundas dienā. 
 
Darba grupā nolēma, ka, par izmaiņām nodokļu politikā, turpinās aktīvi gatavot un sniegt priekšlikumus Saeimas deputātiem, pieņemot 2021.gada budžetu. Nav pieņemami, ka bez jebkādiem argumentiem un pamatojumiem, tiek izstrādāti un virzīti būtiski grozījumi nodokļu politikā, kuri, darba grupas ieskatā, iznīcinās mazo biznesu laukos un palielinās ēnu ekonomiku. 
 
Plašāka informācija:
Gundars Jankovs
26672234
gundars.jankovs@losp.lv