Ātrās saites

Veikalu slēgšana apdraudēs vietējo lauksaimniecisko ražošanu

Foto: pexels.com
Publiskajā telpā ir izskanējusi informācija, ka valdība apsver plašākus ierobežojumus COVID-19 pandēmijas ierobežošanai, paredzot slēgt veikalus svētku nedēļā, kas varētu būt ar 20.decembri.
 
Nepietiek ar to, ka jau šobrīd ir slēgta vietējo ražojumu tirdzniecība brīvā dabā, svaigā gaisā, aizliedzot Ziemassvētku tirdziņus, ir iecerēts šos aizliegumus paplašināt. Tas novedīs pie tā, ka sabiedrība varēs iegādāties tikai lielražotāju pārtiku un Ziemassvētku dāvanas, kas lielākoties ir ārvalstu izcelsmes. Slēdzot veikalus arī svētku nedēļā, mūsu nelielie lauku amatnieki, gaļas, olu, kūku, zivju, piena, delikatešu, piparkūku, karstvīna un latvisko suvenīru darinātāji un Ziemassvētku eglīšu audzētāji tiek izslēgti no aprites, liedzot viņiem iespēju nopelnīt ikdienas iztikai un gūt lielāko daļu no gada ienākumiem. 
 
LOSP uzskata, ka nepārdomāta veikalu slēgšana, liegs lauksaimniekiem iegādāties saimniecībai un tehnikai nepieciešamās lietas, lai nodrošinātu nepārtrauktu saimniecības darbību arī svētku nedēļā. Nav pieļaujams, ka, piemēram, nav iespēja salabot slaukšanas iekārtu, jo nevar iegādāties vajadzīgās detaļas, un govis paliek neslauktas. Vai, piemēram, nevar salabot tehniku, kas liegtu iespēju pabarot dzīvniekus. Tas radītu neatgriezeniskas sekas.
 
LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs: “Valdībai, lemjot par jebkādiem pandēmijas ierobežojumiem, ir jākonsultējas ar nozares pārstāvošajām organizācijām, lai nepieļautu nepārdomātu un sasteigtu lēmumu pieņemšanu. Nav pareizi pieņemt lēmumus, kuri ir neizsvērti un nav balstīti uz zināšanām, bet pēc tam tos steidzīgi mainīt, jo sabiedrība norāda uz neloģiskiem lēmumiem. Liedzot preču iegādi ražojošajiem uzņēmumiem un lauksaimniekiem darbības nodrošināšanai, tiek radīts risks, ka Latvijā var pietrūkt vietējo ražotāju pārtika valstī izsludinātajā ārkārtas stāvoklī, kas ir valsts drošības jautājums.”
 
Aicinām valdību pieņemt pārdomātus lēmumus un rūpīgi izsvērt veikalu, eglīšu tirdzniecības vietu un Ziemassvētku tirdziņu slēgšanas nepieciešamību.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gundars Jankovs
26672234
gundars.jankovs@losp.lv