Ātrās saites

ES dalībvalstīs pagarināts aizlieguma termiņš briežu dzimtas dzīvnieku pārvietošanai un urīna izmantošanai

Foto: pexels.com

Valdība ceturtdien, 18. martā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto grozījumu noteikumos par hroniskās novājēšanas slimības (HNS) uzraudzības un kontroles kārtību, lai pagarinātu aizliegumu ievest dzīvnieku pievilināšanai paredzētu briežu dzimtas dzīvnieku urīnu no trešajām valstīm, kā arī aizliegumu ievest urīnu, kas iegūts no Norvēģijā dzimušajiem briežu dzimtas dzīvniekiem. 

Tā kā 2020. gada septembrī Zviedrijā un novembrī Somijā konstatēts jauns HNS uzliesmojums savvaļas aļņiem, tad noteikumos ir mainīts termiņš briežu dzimtas dzīvnieku pārvietošanai starp Norvēģiju un ES dalībvalstīm un briežu dzimtas dzīvnieku urīna izmantošanai, termiņu pagarinot par diviem gadiem - līdz 2022. gada 31. decembrim (iepriekšnoteiktais termiņš bija 2020. gada 31. decembris). Pagarinājums nepieciešams kā drošības pasākums HNS izplatības ierobežošanai. 
 
Tāpat noteikumi ir papildināti ar aizliegumu ražot, laist tirgū un izmantot dzīvnieku pievilināšanai paredzētu briežu dzimtas dzīvnieku urīnu, kas iegūts no briežu dzimtas dzīvniekiem, kuri dzimuši konkrētā (noteikumu pielikumā minētā) Somijas un Zviedrijas teritorijā. 
 
 
____________________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv 
Tīmekļvietne: www.zm.gov.lv 
 
Publicēts:
18.03.2021