Ātrās saites

Konferences “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas” VĒSTĪJUMS

Foto: pexels.com
Šodien, 27.aprīlī, izdevniecība “Dienas Bizness” (DB) kopā ar biedrība “Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome” (LOSP), LR Zemkopības ministriju (ZM) organizēja konferenci “Latvijas zeme-ilgtermiņa attīstības perspektīvas”, kurā dzirdējām ļoti aizrautīgas un interesantas diskusijas par Latvijas lauksaimniekiem un visiem iedzīvotājiem ārkārtīgi aktuāliem uzstādījumiem un jautājumiem. Kopumā Latvijas lauksaimnieki visi ir vienoti savā pārliecībā, kā saglabāt un kopt zemi, lai vēl ilgi Latvija būtu skaistākā, zaļākā, bagātākā un ilgtspējīgākā valsts mūsu bērniem un mazbērniem.
 
Tāpēc LOSP konferences noslēgumā ir sagatavojusi kopīgu vēstījumu, kuru vēlamies nodot Latvijas politiķiem, lauksaimniekiem un visai sabiedrībai. 
 
Mūsu vēstījums: 
2021. gads būs izšķirošs zemes apsaimniekotājiem Latvijā, jo Eiropas un Latvijas iestāžu kabinetos tiek skatīti priekšlikumi Zaļajai saimniekošanai, kuri būtiski ietekmēs zemes apsaimniekošanas modeļus Latvijā un patērētāju iespējas iegādāties Latvijā audzētu vai eksportētu, bioloģiski vai intensīvi audzētu pārtiku. 
 
Aicinām politiķus un sabiedrību saprast, ka visiem jaunajiem nosacījumiem un papildus ierobežojumiem ir jābūt vienādiem visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Nedrīkst būt samazinājumi par 30% vai 50% no esošā stāvokļa Latvijā, bet gan pret vidējo ES, lai ES valstis sasniedz Latvijas esošo “zaļo” līmeni un tad turpinām iet kopsolī uz nodeklarēto “zaļo kursu”. 
 
Mēs esam gatavi Latvijas sabiedrību apgādāt ar veselīgu pārtiku saskaņā ar pircēja vēlmēm un iespējām. Mēs aicinām politiķus, dabas draugus, jebkuru sabiedrības locekli iedziļināties lauksaimniecības zemes apsaimniekošanas sarežģītībā, pārtikas pārstrādes procesos, augu ārstniecībā un veselībā, lai mēs visi varētu lietot veselīgu pārtiku. 
 
Uz Latvijas zemes ir vieta gan bioloģiskajai, gan konvencionālajai augu un dzīvnieku audzēšanai.
 
Mēs, Latvijas zemnieki spējam savu tautu apgādāt ar kvalitatīviem pašmāju augļiem, dārzeņiem, pienu, gaļu un olām. Dodiet iespēju un palīdziet nosargāt pārtikas tirgu no trešo valstu nepārbaudītiem, ar citām labturības prasībām turētiem lopu izcelsmes produktiem, ar nezināmiem preparātiem  piebarotiem, ārstētiem augļiem, dārzeņiem un maizi! 
 
Liels paldies konferences dalībniekiem, ZM par atbalstu konferences rīkošanā, DB par publicitāti un tehnisko nodrošinājumu, DB galvenajam redaktoram Romānam Meļņikam par profesionālu konferences vadīšanu un visiem, kas klausījās un aktīvi piedalījās diskusijās ar jautājumiem. 
 
Uz tikšanos nākamajā konferencē! 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Guntis Vilnītis
guntis.viltitis@losp.lv