Ātrās saites

Lauksaimnieki: Esam par konvencionālās un bioloģiskās lauksaimniecības līdzpastāvēšanu

Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija (LSA) un Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība iestājas par konvencionālās un bioloģiskās lauksaimniecības līdzpastāvēšanu, pavēstīja asociācijā.

LSA pārstāvji skaidroja, ka lielākoties konvencionālās lauksaimniecības, bioloģiskās lauksaimniecības un biškopības spēj rast kopīgu valodu saimniekošanas praksēs.
 
“Jebkurš saimniekošanas vieds spēj pastāvēt līdzās, ja ir normāla lauksaimnieku savstarpēja komunikācija un dialogs,” uzsvēra asociācijā, vienlaikus piebilstot, ka dialogu var sekmēt arī Lauku atbalsta dienesta izstrādātais rīks “Lauku tuvumā esošie bišu stropi”, kas pieejams Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.
 
Līdztekus asociācijā minēja, ka, lai lauksaimnieks tiktu pie ražas, ir nepieciešama apputeksnēšana, ko veic bites, savukārt, lai bites spētu ievākt medu ir nepieciešami ziedoši lauki, ko nodrošina lauksaimnieki. LSA norādīja, ka, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājus ar pietiekoša apjoma veselīgu pārtiku, kopā ir jāstrādā gan biškopjiem, gan graudaudzētājiem.
 
Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētājs Aivars Bernāns atzīmēja, ka, līdzīgi kā farmācijā, katrā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī augu aizsardzības līdzekļu pielietošana tiek stingri uzraudzīta un kontrolēta. Pirms atļauj preparātu reģistrēt, tas specializētajos institūtos tiek ilgstoši pētīts un izvērtēts no efektivitātes un dabas aizsardzības viedokļa. Tikai pēc tam, ja preparāts atbilst kritērijiem, paredz tā limitētu pieejamību un lietošanu konkrētām kultūrām, lietošanas devu un atbilstību konkrētai veģetācijas stadijai. Par to tiek veikta stingra uzskaite un kontrole.
 
LSA apvieno lauksaimniecības nozares statūtsabiedrību saimniecības, lai koordinētu asociācijas biedru savstarpējo darbību kopīgo interešu aizstāvēšanai, sekmētu lauksaimniecības nozares ražotspēju un konkurētspēju, kā arī lai pārstāvētu asociācijas intereses valsts pārvaldes institūcijās un sadarbotos ar citām organizācijām, kuru darbība ietekmē asociācijas biedru intereses. LSA apvieno 46 biedrus, kuri kopā nodrošina vairāk kā 2010 darbavietu.