Ātrās saites

Guntis Gūtmanis, LOSP valdes loceklis: "mums ir jāspēj valsti pabarot. Tas ir pats svarīgākais jautājums

Papildu finansiālais atbalsts lauksaimniekiem un pārtikas pārstrādātājiem palīdzēs tiem mazināt energoresursu un minerālmēslu cenu kāpuma ietekmi, bet patērētāji nevar cerēt uz pārtikas cenu samazināšanos veikalos. Drīzāk atbalsts palīdzēs turpināt ražošanu, lai krīzes situācijā vietējie ražotāji spētu pabarot valsti.
 
Guntis Gūtmanis, LOSP valdes loceklis.
"Pārtikas apgāde, pārtikas nodrošināšana, ražošana, pārstrāde un apgāde mūsu ģeopolitiskajā situācijā ir jāskata kā nacionālās drošības jautājums. Bieži pārmet, ka lauksaimniecībā kaut ko subsidē un ka varbūt to nevajadzētu darīt. Bet brīdī, kad ir krīzes situācija, tad mums ir jāspēj valsti pabarot. Un to mēs šobrīd spējam. To nedrīkst izlaist no rokām. Tas ir pats svarīgākais jautājums,”
 
LOSP biedrs, Latvijas Piensaimnieku Centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks pauda, ka piena nozare jau pirms pusgada zvanīja trauksmes zvanus, ka tā ir nopietnas krīzes priekšvakarā un, lai to novērstu, nepieciešami 10 miljoni eiro. Šobrīd šāda summa paredzēta visiem pārtikas pārstrādātājiem.
Piena nozare ik gadus valstij samaksā 20 miljonus nodokļos un eksporta apjoms sasniedz 180 miljonus eiro. Eksporta apjoms naudas izteiksmē šogad būs vēl lielāks. Tas ir sākums šai programmai, un ir prieks, ka mēs esam beidzot sadzirdēti un pirmais solis ir sperts. Es teiktu vēlu, bet tomēr.”