Ātrās saites

LOSP aicina valsts atbalsta lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsta lauksaimniecībai un lauku attīstībai summu neaplikšanu ar iedzīvotāju ienākumu nodokli arī pēc 2023.gada.

Saskaņā ar likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” pārejas noteikumu punktu Nr. 94.” Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā neiekļauj 2013., 2014., 2015., 2016., 2017., 2018., 2019., 2020., 2021., 2022. un 2023. gadā saņemtās summas, kas izmaksātas kā valsts atbalsts lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstība “. Pie spēkā esošās likuma redakcijas, sākot no 2024.gada janvāra IIN maksātājiem apliekamajā ienākumā būs jāiekļauj arī visa veida lauksaimniecības atbalsta subsīdijas.

 

Ņemot vērā, ka COVID 19 globālās pandēmijas  radītā ekonomiskā krīze, dēļ Krievijas  nelietīgā iebrukuma Ukrainā vēl ir pasliktinājusies ar enerģētisko krīzi un pastāv arī pārtikas nepietiekamības krīzes iespējamība pasaulē, lai nepasliktinātu Latvijas lauksaimnieku finansiālo situāciju un stimulētu iespējami augstāku produktivitāti pārtikas produkcijas ražošanā, LOSP ierosinājis Zemkopības ministrijai Pārejas noteikumos paredzēto normu pagarināt vismaz vēl uz 5 gadiem vai arī grozīt likumu “ Par Iedzīvotāju ienākumu nodokli” un paredzēt valsts atbalsta lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsta lauksaimniecībai un lauku attīstībai summu neaplikšanu ar iedzīvotāju ienākumu nodokli .