Ātrās saites

Aicinām apmeklēt kādu no sešām konferencēm, kur ZM eksperti iepazīstinās ar Latvijas KLP Stratēģiskā plāna (2023.–2027.) pasākumiem lauksaimniecības un lauku vides attīstībai no 2023. gada.

 

Zemkopības ministrija (ZM) aicina Latvijas lauksaimniekus, lauku uzņēmējus un mežsaimniekus  piedalīties reģionālo konferenču ciklā, kur ZM eksperti iepazīstinās ar Latvijas KLP Stratēģiskā plāna (2023.–2027.) pasākumiem lauksaimniecības un lauku vides attīstībai no 2023. gada.

 

9.septembrī plkst.11.00 Kocēnu kultūras namā, Alejas ielā 3. Aicinām visus interesentus piedalīties konferencē, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Tālrunis papildu informācijai: Liene Feldmane – 29334520, Daiga Siliņa – 29188612, e-pasts: Daiga.Silina@llkc.lv.

 

15. septembrī konference norisināsies Jelgavā,

22. septembrī – Alūksnē,

5. oktobrī – Talsos,

19. oktobrī – Ilūkstē,

27. oktobrī  Jēkabpilī.

 

 

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards atzīmē: “Ilgstošu un sarežģītu sarunu ar Eiropas Komisiju un ES dalībvalstīm rezultātā Latvijai izdevies izcīnīt būtisku palielinājumu tiešajiem maksājumiem, t.i., par 44% vairāk jeb par 758  milj. EUR vairāk nekā iepriekšējā periodā. Turpmākajos gados Eiropas Savienības un valsts atbalsts plānots tā, lai taisnīgā, mērķētā un līdzsvarotā veidā sasniegtu dažāda lieluma saimniecības, īpašu uzmanību veltot mazām un vidējām saimniecībām. Tas ļaus mūsu lauksaimniekiem turpināt attīstību, nodrošinot tūkstošiem darba vietas un apdzīvotību reģionos, un kopumā būtiski sekmēs Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.”

 

Konferences laikā dalībniekiem būs iespējas iegūt informāciju par plānotajām izmaiņām Tiešajiem maksājumiem un jauno nosacījumu sistēma no 2023. gada, vides un klimata pasākumiem, lauksaimniecībā izmantojamās zemes jauno pārvaldības sistēmu, lauku attīstības pasākumiem no 2023. gada, kā arī plānotajiem tirgus kopējās organizācijas atbalsta pasākumiem ražotāju organizācijām. Pasākuma noslēgumā plānota viedokļu apmaiņa.