Ātrās saites

LOSP sniedz atbalstu Ukrainas lauksaimniecības NVO nozares atjaunošanai

LOSP pārstāvji ar Ukrainas lauksaimniecības NVO pārstāvjiem uzsākuši aktīvu darbu pie iespējamajiem risinājumiem Ukrainas lauksaimniecības nozares atjaunošanai, lai veidotu nozares pārvaldības sistēmas atbilstoši Eiropas valstu pozitīvajai pieredzei. LOSP valdes pārstāvji Guntis Gūtmanis, Jānis Irbe un Kaspars Melnis “Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera” namā aizvadītajā nedēļā tikās ar Zaporižjes Lauksaimniecības kameras vadītāju Vladislavu Serhijenko. 

 

LOSP aktīvi līdzdarbojas Latvijas/Ukrainas nevalstisko organizāciju un uzņēmēju savstarpējās sadarbības un informācijas apmaiņas projektos. LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis: “Mēs redzam, ka jau šobrīd sadarbība ar Ukrainas pārstāvjiem veido jaunu un īpaši svarīgu virzienu - notiek diskusijas par Ukrainas valsts tautsaimniecības atjaunošanu pēc kara beigām. Šobrīd mēs diskutējam dažādos semināru formātos - pamati jau tiek likti sadarbībai un atbalstam nozares atjaunošanas procesu izveidei, lai brīdī, kad beigsies karš, būtu iespējams uzreiz ķerties pie darba pēc iepriekš izstrādāta un skaidra rīcības plāna.”

 

Tikšanās laikā diskutēts par iespējamo Latvijas lauksaimniecības organizāciju iesaisti Ukrainas lauksaimniecības nozares pārvaldības sistēmas izveidē, atbilstoši Eiropas valstu labākajai pieredzei. Tika pārrunāti interešu pārstāvības nosacījumi Latvijā un Ukrainā. 

 

Latvijas un Ukrainas lauksaimniekiem viedokļi sakrīt - esam pārliecināti, ka labākai un efektīvākai ražotāju interešu pārstāvībai ir būtiski veidot valstī vienotu pārstāvības platformu - kurā būs līdzvērtīgi pārstāvētas gan atsevišķo sektoru, gan reģionu, pat nozaru intereses - ar kopīgiem stratēģiskajiem mērķiem un vienotu viedokli šo mērķu sasniegšanā, strādājot ar valdību un Eiropas Savienības institūcijām,” uzsver valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe.

 

Turklāt - pēc Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “RĪGAS METROPOLE” izpilddirektores Kristīnes Cinkus aicinājuma, vebinārā LOSP pārstāvji - Guntis Gūtmanis un Guntis Vilnītis, dalījās pieredzē ar Ukrainas mazo pilsētu asociāciju par kooperācijas pieredzi Latvijā. Savukārt Aivars Lapiņš - Latvijas lauksaimniecības nozares pārstāvis OECD, iezīmēja būtisko par kopējo lauksaimniecības politiku, un LLKC darbību prezentēja Mārtiņš Cimermanis.

 

Ukrainas kolēģu pateicība par šiem semināriem vislabāk raksturoti viņu pārstāves teiktajā – “ Latvija ir maza valsts, bet ar lielu sirdi”!