Ātrās saites

Aizvadīta LOSP pārstāvju tikšanās ar Konkurences padomi

LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis, vietnieks Janis Irbe un ģenerāldirektors Guntis Vilnītis aizvadīja tikšanos ar Konkurences padomes pārstāvjiem, kuras ietvaros tika diskutēts par Latvijas ražotāju produktu cenām tirdzniecības vietās, kā arī par pārtikas piegādes ķēdes godīga sadalījuma nozīmi katrai no iesaistītajām pusēm. Būtiski, ka pārtikas piegāžu ķēdes sadalījums ietekmē gan katra produkta ražotāja nozari un tās stabilitāti kopumā, tā arī ievērojami spēj ietekmēt patērētāju maciņus.
 
LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis: “Krīze piena nozarē izgaismojusi ilgi briedušo un pieaugošo netaisnību pārtikas piegādes ķēdes sadalījumā. Viens no ķēdes pamatposmiem ir pārtikas ražotājs. Ja nav vietējā piena, tad nav ne sviesta, ne krējuma, nekā. Nav, ko pārstrādāt, un nav, ko tirgot - nav vietējā produkta plauktos. Turklāt pārtikas apgāde ir valsts nacionālās drošības pamatnosacījums. Valstij ir jāspēj pašai sevi nodrošināt ar pārtiku. Tādēļ ir īpaši būtiski veikt situācijas izvērtējumu, lai mainītu un uzlabotu esošo sistēmu. Tikai tā mēs varam veicināt godīgus sadarbības principus, kā arī taisnīgu sadalījumu katram dalībniekam - sākot no ražotāja, beidzot ar patērētāju.”
 
Diskusijas laikā abas puses bija vienotas nostājā, ka nepieciešams izvērtēt pārtikas piegāžu ķēdes posmus - to sadalījumu un ietekmi, sākot no samaksas lauksaimniekiem par pamatprodukta ražošanu, līdz pat gala produkta plaukta cenai tirdzniecības vietās, ko pamatā veido pilnvērtīgi un godīgi sadarbības pamatprincipi iesaitīto pušu vidū. Līdz ar to LOSP un KP pārstāvji vienojās par kopīga darba uzsākšanu situācijas izvērtēšanai nozarē un tirgū, lai kopīgi rastu iespējamos ilgtermiņa risinājumus.