Ātrās saites

Jauniešiem inovatīvas un realizējamas biznesa idejas, kas vērstas uz pierobežas teritorijas attīstību

LAT-LIT projekts

No 29.septembra līdz 2.oktobrim Ventspilī norisinājās projekta „Jaunas biznesa idejas ar mantotām tradīcijām – nākotne bez robežām” noslēguma nometne.

Nometne tika organizēta Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros, ar mērķi stiprināt pierobežas teritorijā dzīvojošo jauniešu sadarbību. Nometnes  ietvaros projektā iesaistītie jaunieši strādāja darba grupās un gatavoja ieteikumus, kā attīstīt uzņēmējdarbību un reģionālo attīstību. Tā kā visa projekta ietvaros jaunieši strādāja pie saviem projekta darbiem, tad nometnē tika sniegts izstrādāto biznesa ideju prezentāciju kopsavilkums. Jaunieši sniedza koncentrētas biznesa plānu prezentācijas, kuru laikā jaunieši iejutās modelētā situācijā, kā tiekoties ar potenciālajiem investoriem, tos ieinteresēt un pievērst to uzmanību uz biznesa plānu realizēšanu.

Jauniešu biznesa plānu idejas bija daudzpusīgas un inovatīvas, kuras turpinot attīstīt  un pilnveidot, iespējams arī realizēt dzīvē. Jauniešu piedāvātie biznesa plāni saistīti ar tādām idejām, kā tradicionālo lietu izmantošana apģērbu gatavošanā, portatīvo saunu ražošana; medus izmantošana SPA pakalpojumos; tradicionālās produkcijas piedāvāšana caur internetu; bioenerģijas ražošana.

Lai jauniešu biznesa idejas varētu attīstīt, projekta organizētāji katrai biznesa idejai sagatavoja ieteikumus to tālākai  īstenošanai, piemēram:
Produktu grupu klasificēšana;
Produktu zīmola izveidošana;
Tirgus un potenciālo pircēju izpēte un vajadzību noskaidrošana;
Mēģināt atrast atšķirīgo uz citu biznesa ideju fona;
Padziļināta izvēlētā sektora izaugsmes un attīstības izpēte;
Potenciālo konkurentu izpēte pirms biznesa uzsākšanas.

Nometnes laikā apvienotā darba grupa novērtēja studentu biznesa idejas un ieguldīto laiku un darbu, savukārt projektā iesaistītie jaunieši novērtēja viens otra ieguldījumu. Izvērtējot biznesa plānus tika noteikta uzvarētāja komanda, kura oktobra beigās dosies pieredzes braucienā uz Poliju. Kā šī projekta labākā komanda tika atdzīta Vimpil un viņu izstrādātais  biznesa plāns par medus izmantošanu SPA pakalpojumos. Vimpil komandas sastāvs:
Mārtiņš Vītols (LV)
Ieva Bieliūnaite (LT)
Povilas Pakalka (LT)
Ilze Balgalve (LV)
Pieredzes braucienā uz Poliju dosies arī aktīvākie jaunieši, kuri sistemātiski strādājot ir pierādījuši savu vēlmi darboties projektā: Mantas Dumbrauskas (LT);  Kristīne Dreija (LV);  Klinta Dirnēna (LV); Indra Mūgienė (LT);  Zanda Rosicka (LV);  Ieva Paulaukskaitė (LT);  Kristīne Eglīte (LV) un Asta Paulauskaitė (LT).

Visas studentu izstrādātās biznesa idejas ir pilnveidojamas un realizējamas dzīvē, tādejādi attīstot uzņēmējdarbības vidi arī pierobežas zonā.

Pievienotie faili lejuplādēšanai

Pievienoto failu un satura autortiesības pieder to oriģinālajiem īpašniekiem. Veicot šīs informācijas vai failu pārpublicēšanu, ir nepieciešama obligāta atsauce uz to oriģinālo autoru!

# Fails Faila izmērs
1 330.5 KB