Aktualitātes

Vai jums ir pietiekamas zināšanas par meliorāciju?

Zemkopības ministrija aicina piedalīties aptaujā:

Noslēdzies projekta cikls jauniešiem par videi draudzīgu un bioloģiski daudzveidīgu saimniekošanu

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) īstenotais projekts “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ir noslēdzies, novembrī īstenojot trīs seminārus-darbnīcas “Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim” kopumā 150 profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņiem lielākajos graudu kooperatīvos – “Durbes grauds”, “LATRAPS” un “VAKS” un šo kooperatīvu biedru saimniecībās.

Plānota publiska kampaņa par atbalstu lopkopības nozarei

Copa- Cogeca informēja par plānoto publisko kampaņu par atbalstu lopkopības nozarei.

Kampaņas mērķis ir veicināt  ES lauksaimniecības atpazīstamību un uzsvērt tās daudzos ieguvumus sabiedrībai, videi un ekonomikai. Tāpēc seminārā klātesošie tika iepazīstināti ar kampaņas būtību, mērķiem kurus vēlas sasniegt, izskaidrota iesasites stratēģija un rīki, kurus vēlas izmantot, lai spētu sasnigt kampaņas mērķi.

Prezentēs lauksaimniecībā izmantojamo zinātnisko pētījumu projektus

Zemkopības ministrijas 314. telpā 2019. gada 5. un 6. decembrī notiks Lauksaimniecībā izmantojamo zinātnisko pētījumu projektu prezentāciju pasākums.
Šogad zinātnisko pētījumu projektu prezentācijas notiks divas dienas, un būs iespējams uzzināt vairāk par šādiem pētījumiem.

Pirmajā dienā - 5. decembrī
LAUKSAIMNIECĪBA – AUGSNE, ŪDENS, GAISS
LOPKOPĪBA

•    Lauksaimniecības attīstības prognozēšana un politikas scenāriju izstrāde līdz 2050. gadam.

Ceļvedis biznesa attīstībai – mājražotājiem, pārtikas ražotājiem un vietējās pārtikas izplatītāju tīkla veidotājiem

13.novembrī notika praktiskais seminārs – diskusija „Kā izplatīt vietējo pārtiku Bizness-Biznesam (B2B) tīklā”. Seminārā piedalījās vietējās pārtikas ražotāji un to apvienojošās organizācijas, kā arī vietējās pārtikas izplatītāji, kooperatīvo sabiedrību un citu mazo pārtikas produktu ražotāju apvienojošās organizācijas. Aktīvas diskusijas notika par projektā ”Baltic Sea Food” rastajiem risinājumiem vietējās pārtikas ražotāju atbalstam Baltijas jūras reģiona lauku teritorijās.

Vienotā platībmaksājuma avanss pirmajā pieteikšanās dienā izmaksāts vairāk nekā 90% tā saņēmēju

Vienotā platībmaksājuma avanss pirmajā pieteikšanās dienā izmaksāts gandrīz 40 000 Lauku atbalsta dienesta (LAD) klientu, kas ir vairāk nekā 90% attiecīgā atbalsta saņēmēju, trešdien ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulcē sacīja dienesta direktors Ģirts Krūmiņš.

ES institūcijas vienojušās par 2020. gada ES budžetu

Pirmdien, 18. novembrī,  Eiropas Komisija, Eiropas Savienības (ES) Padome un Eiropas Parlaments vienojās par 2020. gada ES budžetu. Lielāko daļu no ES finansējuma Latvija turpinās saņemt kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros.

No 2020. gada sākuma traktortehnikai vairāki jauni nosacījumi

Izmaiņas traktora piekabju reģistrācijā
2019. gada 31. decembrī beidzas pārejas posms , kad, reģistrējot traktora piekabes, kā atbilstību apliecinošu dokumentu varēja iesniegt atbilstības deklarāciju vai atbilstības sertifikātu.

Gerhards: Nākamā gada otrā puse ir agrākais, kad varētu būt zināms ES budžets 2021.-2027.gadā

Nākamā gada otrā puse ir agrākais, kad varētu kļūt zināms Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžets 2021.-2027. gadam, trešdien ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulcē, sacīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Syndicate content