Aktualitātes

Salidojums Bulduru Dārzkopības vidusskolā “Te mēs esam vistuvāk”

Kā katru gadu, arī šogad 2019. gadā 1. jūnijā, sestdien, notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolas absolventu salidojums “TE MĒS ESAM VISTUVĀK”.
Plkst. 10:00 sākas reģistrēšanās.

Ieejas maksa: Eur 10.00. Varēs maksāt arī uz vietas un saņemt Dalībnieka aproci. Ērtības labad, ir iespēja maksāt arī ar pārskaitījumu uz sekojošu kontu:
Bulduru Dārzkopības Skolas Attīstības Biedrība ar norādi SALIDOJUMAM
Reģ. Nr.: 40008242625
Konts: LV86UNLA0050023464961
Plkst. 12:00 Svinīgais pasākums Aktu zālē 2. stāvā “TE MĒS ESAM VISTUVĀK”.

Eiropas Natura 2000 balva

Jau piekto gadu pēc kārtas sākas pieteikumu iesniegšana Eiropas “Natura 2000” balvas saņemšanai, godalgojot labāko sniegumu dabas aizsardzības jomā. Jebkura institūcija, kas iesaistīta “Natura 2000” pasākumos, var iesniegt pieteikumu vienā no piecām balvu kategorijām. Turklāt finālistam, kas saņems vislielāko nomināciju skatu publiskās balsošanas laikā balvas tīmekļa vietnē, tiks piešķirta īpaši nozīmīgā “ES Pilsoņu balva”.

Cūku būšana muzejā “Pikšas”

2019.gada vasarā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” (turpmāk - muzejs “Pikšas”) ir apskatāma izstāde “Cūku būšana”, kura atspoguļo dažādus eksistenciālus jautājumus.

Vai cūka cilvēkiem patīk? Nē, pārsvarā nepatīk. Kamēr viņa bauda un čāpstina, viņa ir laiska un viņai par to VISS IR, bez sviedriem un bez cīņas.

Ieviesti aizsardzības pasākumi lauksaimniecības dzīvnieku ievešanai no Lībijas un Marokas

Valdība otrdien, 21. maijā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus mutes un nagu sērgas likvidēšanas kārtībā.

Jauni noteikumi par pārraudzību un snieguma pārbaudi aitām, cūkām, gaļas kazām un trušiem

Valdība otrdien, 21. maijā, apstiprinājusi četrus Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par pārraudzību un snieguma pārbaudi aitām, cūkām, gaļas kazām un trušiem.

Saskaņā ar Dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba likumu termins “pārraudzība” (kas līdz šim ietvēra datu uzskaiti gan par dzīvnieku produktivitāti, gan eksterjeru, un ģenētiskās kvalitātes noteikšanu) vietā turpmāk tiks lietoti divi termini:

20. maijā tiek uzsākta pieteikšanās atbalstam jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai!

Pasākuma mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos pastāvīgā lauksaimniecības darbībā un nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu lauksaimniecības sektorā, atbalstot gados jaunus cilvēkus, kas saimniecības vadītāja statusā pirmo reizi dibina ekonomiski dzīvotspējīgu saimniecību, lai ražotu lauksaimniecības produkciju vai savā īpašumā pārņemtu esošu saimniecību.

Notiks semināri pedagogiem "No lauka līdz galdam"

Aicinām ceļot kopā ar projektu “Augļi un piens skolai” pa Latviju un apmeklēt seminārus “No lauka līdz galdam”.

Semināri notiks:

LLKC: Piena iepirkumu cenām šogad būtu jāsaglabājas stabilām

Rīga, 15.maijs, LETA. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) ir saņēmis signālus no zemniekiem par pārstrādes uzņēmumu lēmumu no maija samazināt piena iepirkuma cenas, lai gan piena iepirkuma vidējās cenas samazināšanai nav iemesla, aģentūru LETA informēja LLKC.

LLKC: Latvijas prioritātes ES Kopējās lauksaimniecības politikā ir taisnīgi ienākumi un konkurētspēja

 Rīga, 15.maijs, LETA. Starp Latvijas lauksaimnieku ekonomiskajām prioritātēm nākotnes Eiropas Savienības (ES) Kopējā lauksaimniecības politikā ir taisnīgi ienākumi un konkurētspēja, šodien ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulcē teica Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Syndicate content