Aktualitātes

Priecīgas Lieldienas!

Prasība Saeimai un valdībai saistībā ar ārkārtas situāciju

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome un Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu asociācija ir nosūtījusi vēstuli Saeimai, Ministru prezidentam, zemkopības ministram un plašsaziņas līdzekļiem, kurā lauksaimnieku vārdā iebilst pret ārkārtas situācijas pagarināšanu, iepriekš nenodrošinot caurspīdīgumu un Latvijas cilvēku iesaisti savas tautas nodrošināšanā. 

Zemniekus pārstāvošās organizācijas aicina meklēt darbu laukos

Zemnieki un uzņēmēji aicina daudzajām vakancēm pieteikties tos Latvijas iedzīvotājus, kas pēdējo nedēļu laikā ir atbrīvoti no savām līdzšinējām darbavietām. Un daļa to tiešām jau arī dara.

Sezonas laukstrādnieku periods no 1.aprīļa

LAD informē, ka No 1.aprīļa atsākas ikgadējais sezonas laukstrādnieku reģistrācijas periods. Tas ilgs līdz šā gada 30. novembrim. Saimniecības, kas darbojas augļkopības un dārzeņkopības nozarēs, kā arī nodarbina laukstrādniekus sezonas rakstura darbos, var veikt šo darbinieku darba uzskaiti dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

 

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo!

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā, kas apgādā mūs ar pārtiku. Izvēloties Latvijas produktus, mums ir iespēja nodrošināt savu ģimeni ar kvalitatīvu un pārbaudītu pārtiku un, izrādot patriotismu, atbalstīt vietējos lauksaimniekus.

4 miljonus piešķirs mazajiem lauksaimniekiem

17.martā valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts atbalsta  piešķiršanas kārtību mazajiem lauksaimniekiem. Atbalsta finansējums paredzēts 4 miljonu apmērā.

ZM sasauc preses konferenci saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju

Ņemot vērā š.g. 12.martā izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā saistībā ar vīrusa COVID-19 izplatīšanos, Zemkopības ministrijā šodien rīkoja preses konferenci, kur informēja par situāciju nozarē, tajā skaitā par pārtikas nepārtrauktu pieejamību valstī.

Samazināta PVN likme - efektivitātes rādītāji pozitīvi.

Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka atbilstoši veiktajam izvērtējumam par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 5% likmes piemērošanu svaigajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ir secināts, ka samazinātās PVN 5% likmes ieviešana ir sevi attaisnojusi, jo efektivitātes rādītāju izpilde ir pozitīva un tā devusi būtiskus ieguvumus nozarei kopumā.

Piešķir atbalstu lauksaimniekiem

Akceptējot Zemkopības ministrijas sagatavoto priekšlikumu, 25.februārī, valdība atbalstīja 8,72 miljonu eiro atbalsta finansējumu piešķiršanu lauksaimniekiem lopkopības un augkopības attīstībai, starptautiskai un savstarpējai sadarbībai, tirgus veicināšanai, dalībai nacionālās pārtikas kvalitātes shēmās un iepriekšējā gadā sākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai.

16 miljoni vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ciltsgrāmatām

25. februārī, atbalstot Zemkopības ministrijas iniciatīvu, valdība piešķīra 16 miljonus eiro valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai.

Syndicate content