Aktualitātes

Pieņemti noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu medībās

Valdība otrdien, 17. aprīlī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par biodrošības pasākumu kopumu, kas jāievēro medībās.

Grozīta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 17. aprīlī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Tā kā Latvijā ir konstatēti vairāki jauni mežacūku saslimšanas gadījumi ar Āfrikas cūku mēri, tiek grozīta ĀCM riska zonu teritorija.

I riska zona līdztekus iepriekš noteiktajam turpmāk būs Saldus novada Zirņu pagasta daļā, kas atrodas uz dienvidiem no autoceļa A9, Skrundas novada Skrundas pagasta daļā, kas atrodas uz dienvidiem no autoceļa A9, kā arī Skrundā.

LOSP: Vērtēsim 5% PVN likmes rezultatīvos rādītājus

18.aprīlī plkst.13:00 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.
   

Pirmo reizi Latvijā četru reģionu konkurss, kas veltīts Latvijas simtgadei, „SIERA GARDUMA VĒSTĪJUMS NĀKAMAI PAAUDZEI”

NOLIKUMS  
                                      

Līdz 30.jūnijam atļauts tirgot atsevišķas labību un lauka pupu šķirnes ar pazeminātu dīgtspēju

Šonedēļ saņemta pozitīva Eiropas Komisijas atbilde Latvijas iesniegtajam pieprasījumam uz laiku atļaut tirgot konkrētu šķirņu sēklas, kas neatbilst sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības regulējošos normatīvajos aktos noteiktajām minimālajām dīgtspējas prasībām.

LOSP: Šogad jāpārtrauc OIK maksājumi dabas gāzes koģenerācijai

Jau ilgstoši Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) speciālisti ir iesaistījušies Ministru kabineta (MK) grozījumu Nr.221 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā” un Nr.262 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību” iebildumu un priekšlikumu izstrādē, kuri 9.aprīļa Ministru kabineta komitejas sēdē ir izstatīti un objektīvi ņemti vērā un apstiprināti Valdībā.

Tiek samazināts traktortehnikas vadītāju kategoriju skaits

Saeima ceturtdien, 12. aprīlī, apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu un paredz atbrīvot no pirmreizējās valsts tehniskās apskates uz 24 mēnešiem visu traktortehniku, ja reģistrācijas brīdī tehnikas motora darba ilgums neparedz 250 motostundas.
 

LOSP: Lai nodrošinātu reģionu izaugsmi, jāspēj paskatīties ārpus ikdienišķā

No 9.aprīļa Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes locekļi Edgars Zalāns un Guntis Gūtmanis piedalās OECD* 11tajā reģionālās attīstības konferencē – “Reģionu inovatīva attīstība”.
Konferences galvenie debašu virzieni fokusējas uz reģionu attīstības izaicinājumiem globālajā laikmetā, tehnoloģiju un inovāciju izmantošanu, izglītību un veselību, lauksaimniecības ilgtspēju un citiem jautājumiem, kas mūs sagaida tuvākā un tālākā nākotnē.

Gaidāmas izmaiņas lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba regulējumā

No 2018. gada 1. novembra ES dalībvalstīm, tostarp Latvijai, jāpiemēro Dzīvnieku audzēšanas regula1, kuras mērķis ir uzlabot tīršķirnes dzīvnieku audzēšanas sistēmas, kā arī piemērot vienotus nosacījumus visās ES dalībvalstīs.

Dzīvnieku audzēšanas regula aizstās pašlaik spēkā esošās ES dzīvnieku audzēšanas direktīvas un lēmumus un ir tieši piemērojama. Regula attiecas uz tīršķirnes liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu audzēšanu, kā arī krustojuma cūku audzēšanu.

No 11. aprīļa varēs pieteikties platību maksājumu saņemšanai

No šā gada 11.aprīļa līdz 22.maijam lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu. Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs, bet atbalsta apjomam tiks piemērots 1 % samazinājums par katru nokavēto darba dienu. Pieteikties platību maksājumiem varēs elektroniski Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Syndicate content