Ātrās saites

Aktualitātes

Aicinām veikt lauku bloku precizēšanu jau tagad

Lauku atbalsta dienests šogad jau kopš oktobra mēneša piedāvā iespēju veikt lauku bloku precizēšanu, kā arī aizpildīt Provizorisko platību maksājumu iesniegumu. Lauku bloku precizēšanas pieprasījumu var izdarīt Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) sadaļās “Provizoriskā iesniegums” vai “Lauku bloku precizēšana”.

LOSP aicina sabiedrību pārtikas produktus, preces un izstrādājumus iegādāties no zemniekiem un vietējiem ražotājiem

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību institūcijas kā arī uzņēmumus un organizācijas gan ikdienas uzturam, gan sabiedriskajā ēdināšanā iegādāties Latvijā ražotos pārtikas produktus. Vienlaicīgi, tuvojoties svētkiem, LOSP aicina arī citas preces un izstrādājumus iegādāties pie vietējiem ražotājiem, tādā veidā palīdzot uzņēmējiem pārvarēt krīzes situāciju.

Saeimas deputāti ieklausās nozares organizācijās un atbalsta samazināto PVN 5% svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem

Šodien, 2020.gada 24.novembrī, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz arī turpmākos trīs gadus piemērot samazināto PVN 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. 

Grozījumiem likumā paredz līdz 2023.gada 31.decembrim saglabāta PVN samazinātā likme 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, lai veicinātu augļkopības un dārzeņkopības nozaru attīstību, mazinātu ēnu ekonomiku, palielinātu legālajā tirgū darbojošos komersantu konkurētspēju, kā arī veicinātu svaigu augļu, ogu un dārzeņu patēriņu. 

Nepārdomāts nodoklis sabiedrību iedzīs vēl lielākā nabadzībā

Lai nepieļautu mazā biznesa iznīcināšanu, LOSP, biedrība “Lauku ceļotājs” un biedrība “Mazjūras zvejnieki” ir vērsušās Saeimas komisijās un pie politisko partiju frakcijām ar lūgumu nepieļaut nepārdomātu lēmumu pieņemšanu, ieviešot obligāto VSAOI 170 eiro mēnesī. Vienlaikus, biedrības ir lūgušas sniegt atbildes uz sekojošajiem jautājumiem pēc būtības:

Asociācija: Eiropas Savienībā ir sākusies cūkkopības nozares krīze

Saistībā ar Covid-19 radītajiem apstākļiem un Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojumu Vācijā Eiropas Savienībā (ES) ir sākusies cūkkopības nozares krīze, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas valdes locekle Dzintra Lejniece.

Zemkopības ministrija arī 2021. gadā īstenos nozīmīgus atbalsta pasākumus lauksaimniekiem

Viens no aktuālajiem jautājumiem, kas šobrīd ir svarīgs Latvijas lauksaimniekiem, ir lauksaimniecības zemes iegādes kredītprocentu dzēšana. Saistībā ar 2021. gada valsts budžeta samazinājumu Zemkopības ministrijai (ZM) nav iespējams iekļaut lauksaimniecības zemes iegādes kredītprocentu dzēšanu arī 2021. gada izdevumos, taču ZM ir atradusi risinājumu turpināt kredītprocentu daļēju dzēšanu ilgtermiņa investīciju kredītiem būvniecībai un tehnikas un iekārtu iegādes līzingiem ar Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumu palīdzību.

Latvijas zvejas kuģu īpašniekiem spēkā stāsies jauni zvejnieku nodarbinātības, sadzīves apstākļu un sociālās aizsardzības noteikumi

Valdība otrdien, 17. novembrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos zvejnieku nodarbināšanas noteikumus. 

Zemkopības nozares klientu ērtībām pieejams jauns nozares e-pakalpojumu portāls

Zemkopības ministrija (ZM) nozares klientu ērtībām ir izstrādājusi Klientu e-pakalpojumu portālu “Zemkopības ministrijas Klientu pašapkalpošanās vide”.

Covid-19 pandēmija turpina nelabvēlīgi ietekmēt lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozares, EK jābūt gatavai atbilstoši reaģēt

Pirmdien, 16. novembrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālajā videokonferencē, kurā Eiropas Komisija ar dalībvalstīm apspriedīs situāciju lauksaimniecības tirgū, kas saasinājusies kopš Covid-19 pandēmijas sākuma.

Pārskats par 2020. gada lauksaimniecības sezonas laikā veiktajām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudēm

Noslēdzoties 2020. gada aktīvajam kultūraugu audzēšanas periodam, Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD) apkopota informācija par šosezon veiktajām augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošanas uzraudzības pārbaudēm.

Syndicate content