Ātrās saites

Citi raksti

LBLA: Latvijā bioloģiski apsaimniekotās zemes platība un bioloģisko ražotāju skaits turpina augt

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija norāda, ka - neskatoties uz izaicinājumiem - Latvijā 2022. gadā bioloģiskās lauksaimniecības nozare turpinājusi attīstīties gan apsaimniekoto platību, gan operatoru skaita pieauguma ziņā.

Tomēr inflācijas, energoresursu dārdzības un citu izaicinājumu ietekmē globāli vērojama bioloģiskās pārtikas tirgus stabilizēšanās, izejot no spēcīgās izaugsmes fāzes, kas bija novērojama iepriekšējos gados.

LOSP aicina MK steidzami apstiprināt noteikumus “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) pārstāvji šā gada 26. oktobra ārkārtas sanāksmē, kurā piedalījās kā Zemkopības ministrijas (ZM), tā arī vairāku vadošo lauksaimniecības nozaru organizācijas, pauž satraukumu par Ministru kabineta kavēšanos ar normatīvā regulējuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” pieņemšanu. Normatīvā regulējuma kavēšanās jau šobrīd būtiski ietekmē - bremzē, lauksaimniecības nozares darba procesus, kā arī jau veido negatīvu ietekmi uz nozares darbu kopumā.

Atzīto prakses vietu reģistrs

Lūdzam iepazīties ar atzīto prakses vietu datiem šī raksta pielikumā (Excel fails).

Moderno tehnoloģiju prakses vietu atlase

Jau piekto gadu Latvijā darbojas 26 moderno tehnoloģiju prakses vietas. Šīm prakses vietām par praktikantu uzņemšanu tiek piešķirts atbalsts atkarībā no prakses ilguma:

Prakses iespējas

Šajā sadaļā ir pieejama informācija par prakses iespējām. Lūdzu skatīt tālāk sadaļas ietvaros:

Izglītība

Šajā sadaļā pašlaik ir pieejama informācija par prakses iespējām. Lūdzu skatīt tālāk sadaļas ietvaros:

Aicinām piedalīties sabiedriskā apspriešanā par Zaļo grāmatu līdz š.g. 30.septembrim

Informējam, ka Eiropas Komisija 2011.gada 14.jūlijā pieņēma Zaļo grāmatu par informatīvajiem un veicināšanas pasākumiem lauksaimniecības produktiem: stiprāka Eiropas stratēģija ar pievienoto vērtību Eiropas garšu veicināšanai (Green Paper on promotion measures and information provision for agricultural products: a reinforced value-added European strategy for promoting the tastes of Europe) (http://ec.europa.eu/agriculture/promotion/policy/green-paper/com2011-436...) ar mērķi atvērt un veicināt diskusijas starp visām ieinteresētajām pusēm par pašreizējās politikas attiecībā uz informācij

LOSP vēsture

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir dažādu valsts mēroga lauksaimniecības ražošanas un produkcijas pārstrādes nevalstisko organizāciju izveidota biedrība, lai veicinātu lauksaimnieku organizāciju diskusijas ar Zemkopības ministriju un citām valsts institūcijām aktuālajos lauksaimniecības jautājumos. 2004.gada 28.decembrī biedrība “Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome” tika reģistrēta biedrību un nodibinājuma reģistrā.

Syndicate content