top of page

LOSP: PVD pārbaudes rezultāti liecina par atsevišķu veikalu nevīžīgu un graujošu attieksmi pret lauksaimniecības produktiem

Biedrība "Lauksaimniecības organizāciju sdarbības padome" (LOSP), atsaucoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) šā gada 23.aprīlī publicēto pārbaužu, kas veiktas 390 veikalos, rezultātiem, pauž nosodījumu par nevīžīgu attieksmi pret lauksaimniecības produktiem, kas turklāt var graut arī Latvijas lauksaimnieku produktu kvalitātes reputāciju.


LOSP izsaka pateicību PVD par paveikto darbu, "Kad mūsu biedri sākotnēji ziņoja par konstatētām nepilnībām dažos veikalos - par gurķu un citu lauksaimniecības produktu izcelsmes valsts nekorektu norādīšanu, jā, mums bija aizdomas, ka šāda prakse diemžēl var būt vairākos veikalos, taču PVD publicētie dati par pārbaudes rezultātiem ir graujoši, jo teju pusē veikto pārbaužu konstatēti pārkāpumi! Tas liecina par sistēmiskām problēmām un pārkāpumiem, ko nevar skaidrot ar vienu cilvēcīga rakstura kļūdu, aiz tās slēpjot virkni citu pārkāpumu - gan puvušu produkciju veikalu plauktos, gan nepatiesu izcelsmes valsts norādīšanu utt.," norāda LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis.


LOSP aicina ikvienu iedzīvotāju aktīvi ziņot PVD par konstatētiem pārkāpumiem mazumtirdzniecības vietās - par puvušiem dārzeņiem un augļiem veikalu plauktos, par produktu izcelsmes valsts neesamību - nenorādīšanu, par iespējamu nekorektu izcelsmes valsts norādīšanu.


Tāpat LOSP aicina ikvienu veikalu tīklu un mazumtirdzniecības vietu atbildīgi un godprātīgi izturēties pret lauksaimniecības produktu izcelsmes valsts norādīšanu, kā arī rūpīgi atlasīt lauksaimniecības produktus. Norādāms, ka šādu situāciju risināšanai nepieciešami konceptuāli risinājumi, jo tie nav reti un individuāla rakstura pārkāpumi, līdz ar to LOSP aicina veikalu tīklus un mazumtirdzniecības vietas izvērtēt nepieciešamību ieviest stingrākas iekšējās procedūras un kontroles mehānismus, lai ilgtermiņā novērstu šādu pārkāpumu veidošanos.


LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis atgādina, ka vēl 2023.gada nogalē biedrība aizsāka iniciatīvu "Tiesības zināt, ko liekam galdā!". Šobrīd iniciatīvu parakstījuši jau vairāk nekā 2700 cilvēki. Vienlaikus LOSP izsaka pateicību Saeimas deputātiem, kas virzīja un atbalstīja iniciatīvu - par izcelsmes valsts skaidru norādīšanu produktiem veikalos, kas stāsies spēkā jau no šā gada 1.septembra.

Kommentare

Kommentare konnten nicht geladen werden
Es gab ein technisches Problem. Verbinde dich erneut oder aktualisiere die Seite.
bottom of page